Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Jerka, 11487

Kilka słów o beneficjencie

Mam na imię Andrzej, mam 60 lat i od 3 lat choruję na stwardnienie zanikowe boczne (SLA)
Jest to choroba neurodegeneracyjna - mój mózg stopniowo nie jest w stanie kontrolować ruchu mięśni. Jestem przywiązany do łózka, nie ruszam nogami, rękami, jedynie mogę poruszać głową. Jestem całkowicie zależny od pomocy drugiej osoby. 1% Twojego podatku pomoże w sfinansowaniu rehabilitacji, opieki oraz niezbędnych sprzętów, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie tj. komputer obsługiwany oczami, leków m.in. medyczną marihuanę, która zmniejsza nieustanny ból towarzyszący chorobie.

Jerka, 11487
Dziękujemy!

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja Avalon posiada status Organizacji Pożytku Publicznego i wspiera w sposób bezpośredni ponad 11 000 osób z niepełnosprawnościami oraz przewlekle chorych z całej Polski.

Umożliwiamy naszym podopiecznym dofinansowanie wydatków związanych z leczeniem rehabilitacją oraz najważniejszymi potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności, a także dajemy szansę na realizację indywidualnych celów i pasji OzN (projekt subkont “Weź sprawy we własne ręce” i platforma Helpuj.pl), prowadzimy holistyczną rehabilitację, nastawioną na osiągnięcie jak największej samodzielności i niezależności. Ponad to dajemy możliwość sportowego rozwoju w ekstremalnej formie (Avalon Extreme), a także przeciwdziałamy wykluczeniu osób z niepełnosprawnościami ruchowymi w obszarze seksualności i rodzicielstwa (Sekson).

Każdego dnia walczymy o zmianę społecznego postrzegania niepełnosprawności.

Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych. Obecnie jest to ponad 11 000 osób w różnym wieku z całej Polski.

Dane naszego OPP: