Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Więcek, 11011

Kilka słów o beneficjencie

Dominik urodził się 22.02.2015 roku z obustronną hipodysplazją nerek, schyłkową niewydolnością nerek oraz stopami końsko szpotawymi. Miał gipsowane nóżki, operacje podcięcia ścięgna Achillesa, a następnie wiele lat był leczony szyną Denisa-Brown’a
Obecnie stopy oraz kręgosłup wymagają rehabilitacji, a na prawą nogę na noc zakładana jest łuska. Przez pierwsze trzy lata życia Dominik był codziennie dializowany otrzewnowo oraz karmiony przez sondę. W marcu 2018r. przeszedł pierwszy przeszczep nerki. Zaczął jeść samodzielnie i mówić. Niestety teraz walczymy z odrzutem aby nie wrócił na dializy i mógł się prawidłowo rozwijać.

Więcek, 11011
Dziękujemy!

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja Avalon posiada status Organizacji Pożytku Publicznego i wspiera w sposób bezpośredni ponad 11 000 osób z niepełnosprawnościami oraz przewlekle chorych z całej Polski.

Umożliwiamy naszym podopiecznym dofinansowanie wydatków związanych z leczeniem rehabilitacją oraz najważniejszymi potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności, a także dajemy szansę na realizację indywidualnych celów i pasji OzN (projekt subkont “Weź sprawy we własne ręce” i platforma Helpuj.pl), prowadzimy holistyczną rehabilitację, nastawioną na osiągnięcie jak największej samodzielności i niezależności. Ponad to dajemy możliwość sportowego rozwoju w ekstremalnej formie (Avalon Extreme), a także przeciwdziałamy wykluczeniu osób z niepełnosprawnościami ruchowymi w obszarze seksualności i rodzicielstwa (Sekson).

Każdego dnia walczymy o zmianę społecznego postrzegania niepełnosprawności.

Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych. Obecnie jest to ponad 11 000 osób w różnym wieku z całej Polski.

Dane naszego OPP: