Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Suchańska, 8213

Kilka słów o beneficjencie

Nazywam się Agnieszka Suchańska. Mam 42 lata i do listopada 2015 r. byłam pełną życia, wesołą, normalną kobietą. Pracowałam zawodowo i wspólnie z mężem wychowywaliśmy dwoje dzieci...
Nazywam się Agnieszka Suchańska. Mam 42 lata i do listopada 2015 r. byłam pełną życia, wesołą, normalną kobietą. Pracowałam zawodowo i wspólnie z mężem wychowywaliśmy dwoje dzieci. Pewnego dnia wszystko nagle się zmieniło, ponieważ dostałam bardzo rozległego udaru krwotocznego zwanego potocznie wylewem krwi do mózgu. Udar lewej półkuli mózgu w moim przypadku spowodował paraliż prawej ręki, niedowład nogi oraz zaburzenia mowy i funkcji logicznych mózgu, m.in. umiejętności poprawnego czytania, pisania, liczenia. Leczenie polega nie tylko na przywróceniu funkcji ruchowych pod okiem rehabilitantów, przywrócenia funkcji mowy pod opieką logopedy, ale także na akceptacji samego siebie z pomocą psychologa, ponieważ trudno samemu poradzić sobie z nową, diametralnie inną rzeczywistością.Rehabilitacja jest męcząca, kosztowna i bardzo długotrwała. Ćwiczenia należy wykonywać pod okiem wielu specjalistów, w różnych odległych miejscach, co sprawia, że od wypadku praktycznie nie ma mnie w domu, co niestety bardzo źle odbija się na mojej rodzinie, zwłaszcza dwójce małych dzieci. 1% Państwa podatku pozwoli mi na przeniesienie chociaż części procesu rehabilitacji do domu, przez co będę w końcu mogła być bliżej moich dzieci. To bardzo dla nich ważne w tym wieku.Przede mną długa droga, pełna mozolnej pracy, jednak widzę światełko w tunelu, mogąc stawiać czoła trudnościom, nie zaniedbując moich bliskich. Jesteśmy szczęśliwą rodziną, dla męża i dzieci zrobię wszystko co w mojej mocy, aby jak najszybciej powrócić do zdrowia. 

Suchańska, 8213
Dziękujemy!

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym jest ogólnopolską fundacją, będącą organizacją pozarządową non-profit ze statusem Organizacji Pożytku Publicznego (od 2009 r.). Celem Fundacji jest szeroko rozumiana pomoc osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym, m.in.: poprawa jakości życia, spełnianie marzeń oraz zwiększanie samodzielności życiowej podopiecznych, likwidacja barier społecznych oraz promocja sportów ON. Fundacja prowadzi trzy stałe programy: „Weź sprawy we własne ręce” (program subkont, umożliwiający zbieranie środków m.in. z 1% podatku i darowizn), „AVALON ACTIVE” (program aktywnej rehabilitacji) oraz Avalon Extreme (dający możliwość sportowego rozwoju w extremalnej formie). Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób niepełnosprawnych i chorych z całej Polski (ponad 7000 w 2017 r.). Aż 99,3%z nich jest zadowolonych z pracy organizacji i poleca ją innym.

Dane naszego OPP: