Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Piesik, 3069

Kilka słów o beneficjencie

Grzegorz Piesik
POMÓŻ MI W WALCE Z CHOROBĄ
Nazywam się Grzegorz Piesik. Cierpię na ataksję móżdżkowo-rdzeniową (SCA). Jest to nieuleczalna i postępująca choroba genetyczna...
Nazywam się Grzegorz Piesik. Cierpię na ataksję móżdżkowo-rdzeniową (SCA). Jest to nieuleczalna i postępująca choroba genetyczna. Objawia się ona przede wszystkim zaburzeniami równowagi i dysartrią (niewyraźną mową). Inne objawy to drżenie kończyn, zwiększona męczliwość, powolny zanik mięśni, trudności w połykaniu i krztuszenie się. Choroba bardzo wyniszcza organizm i prowadzi do śmierci. Moją nadzieją na normalne życie jest rehabilitacja metodą PNF, która niestety nie jest refundowana przez NFZ. Aby uzyskać efekty, muszę ćwiczyć 2-3 razy w tygodniu przez całe życie. Ponadto pomocny jest Koenzym Q10, który trzeba sprowadzać z USA a koszt sprowadzenia jest duży. Nadzieją dla chorych na ataksję są przeszczepy komórek macierzystych.Dzięki wielkiej determinacji, udało mi się uzbierać pieniądze na przeszczep komórek macierzystych w Częstochowie, ale wciąż potrzebne są fundusze. Zabiegi te są niezwykle kosztowne, zaś aby powstrzymać postęp choroby konieczne jest dokończenie terapii. Z powodu ciężkiej sytuacji finansowej nie jest stać mnie na rehabilitację i leczenie. Moja sytuacja jest bardzo zła. Dlatego bardzo proszę o wsparcie i z góry dziękuję za okazane  serce.  
Przekazując 1% lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Piesik, 3069 pomagacie mi Państwo w walce z chorobą i codziennymi zmaganiami.

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym jest ogólnopolską fundacją, będącą organizacją pozarządową non-profit ze statusem Organizacji Pożytku Publicznego (od 2009 r.). Celem Fundacji jest szeroko rozumiana pomoc osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym, m.in.: poprawa jakości życia, spełnianie marzeń oraz zwiększanie samodzielności życiowej podopiecznych, likwidacja barier społecznych oraz promocja sportów ON. Fundacja prowadzi trzy stałe programy: „Weź sprawy we własne ręce” (program subkont, umożliwiający zbieranie środków m.in. z 1% podatku i darowizn), „AVALON ACTIVE” (program aktywnej rehabilitacji) oraz Avalon Extreme (dający możliwość sportowego rozwoju w extremalnej formie). Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób niepełnosprawnych i chorych z całej Polski (ponad 7000 w 2017 r.). Aż 99,3%z nich jest zadowolonych z pracy organizacji i poleca ją innym.

Dane naszego OPP: