Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Sikora, 3027

Kilka słów o beneficjencie

Szymon Sikora
POMÓŻ MI W MOICH CODZIENNYCH ZMAGANIACH
Mam na imię Szymon. Urodziłem się w 28 tygodniu ciąży bliźniaczej. Mój brat był słabszy, żył tylko 6 godzin. Musiałem bardzo wiele przejść, ale walczyłem o życie...
Mam na imię Szymon. Urodziłem się w 28 tygodniu ciąży bliźniaczej. Mój brat był słabszy, żył tylko 6 godzin. Musiałem bardzo wiele przejść, ale walczyłem o życie. Dziś mam 13 miesięcy i jestem bardzo radosnym chłopcem. Przyszedłem na świat o 3 miesiące za wcześnie, w stanie krytycznym, z wagą 1020 APGAR 2,3,3. Przez ok. 2 miesiące oddychał za mnie respirator. W tym czasie miałem dwie operacje brzucha, tzw. martwicze zapalenie jelit. Przez ok. 3 miesiące nie przyjmowałem pokarmów, jedynie karmienie dożylne, ze względu na postępującą retinopatię wcześniaczą. Miałem 3 zabiegi laseroterapii na oczka. Spędziłem ponad 3 miesiące w szpitalu. Kiedy przyjechałem wreszcie do domu musiałem nauczyć się oddychać, sam bez dodatkowego tlenu oraz pić z butelki smoczkiem, bo wcześniej byłem karmiony przez sondę. Od 6 miesiąca życia jestem rehabilitowany. Ze względu na wzmożone napięcie mięśniowe nie potrafię jeszcze siedzieć samodzielnie. Przekazując 1% podatku lub darowiznę FUNDACJI AVALON z dopiskiem Sikora, 3027 pomagają mi Państwo w moich codziennych zmaganiach.Z góry dziękuję za wsparcie.

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym jest ogólnopolską fundacją, będącą organizacją pozarządową non-profit ze statusem Organizacji Pożytku Publicznego (od 2009 r.). Celem Fundacji jest szeroko rozumiana pomoc osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym, m.in.: poprawa jakości życia, spełnianie marzeń oraz zwiększanie samodzielności życiowej podopiecznych, likwidacja barier społecznych oraz promocja sportów ON. Fundacja prowadzi trzy stałe programy: „Weź sprawy we własne ręce” (program subkont, umożliwiający zbieranie środków m.in. z 1% podatku i darowizn), „AVALON ACTIVE” (program aktywnej rehabilitacji) oraz Avalon Extreme (dający możliwość sportowego rozwoju w extremalnej formie). Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób niepełnosprawnych i chorych z całej Polski (ponad 7000 w 2017 r.). Aż 99,3%z nich jest zadowolonych z pracy organizacji i poleca ją innym.

Dane naszego OPP: