Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Dobrzyńska, 15799

Kilka słów o beneficjencie

Mam na imię Mariola, mam 46 lat i ogromny apetyt na życie. Nowotwór złośliwy postanowił zmienić moje plany. Przez całe dojrzałe życie pomagałam chorym, zagubionym i żyjącym
w niedostatku. Nie zatrzymały tego pojawiające się jedna za drugą choroby. Po porażeniu nerwu strzałkowego miałam kilkanaście skomplikowanych operacji ortopedycznych, jestem osobą niepełnosprawną.
Los postanowił testować mój charakter poprzez kolejne próby, tj. następny zabieg operacyjny kręgosłupa lędźwiowego wywołany dyskopatią, guzy tarczycy, Zespół Guillaina-Barrégo (GBS)-niedowład dłoni i problemy z pamięcią. Największy „życiowy” test nastąpił w maju 2021 wraz
z rozpoznaniem raka złośliwego jajnika. Jestem po ciężkim zabiegu chirurgicznym i w czasie chemioterapii. Diagnoza wykazała wysokie zaawansowanie choroby nowotworowej i jej rozsianie w organizmie. Wciąż pomagam, dzielę się doświadczeniami i wiedzą jak walczyć z chorobą. Pomagając mnie, pomagacie pomagać innym.

Dobrzyńska, 15799
Dziękujemy!

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja Avalon wspiera w sposób bezpośredni ponad 12 000 osób z niepełnosprawnościami oraz przewlekle chorych z całej Polski.

Umożliwiamy naszym podopiecznym dofinansowanie wydatków związanych z leczeniem, rehabilitacją oraz najważniejszymi potrzebami wynikającymi z niepełnosprawnościami, a także dajemy szansę na realizację indywidualnych celów i pasji (projekt subkont "Weź sprawy we własne ręce" i platforma Helpuj.pl), prowadzimy także holistyczną rehabilitację (Avalon Active), nastawioną na osiągnięcie jak największej samodzielności i niezależności. Ponad to dajemy możliwość sportowego rozwoju w ekstremalnej formie (Avalon Extreme), a także przeciwdziałamy wykluczeniu osób z niepełnosprawnościami ruchowymi w obszarze seksualności i rodzicielstwa (Sekson). Prowadzimy także szereg projektów dodatkowych, jak chociażby bezpłatne konsultacje ze specjalistami w ramach Kompleksowego Centrum Poradniczego.

Każdego dnia walczymy o zmianę społecznego postrzegania niepełnosprawności. Prowadzimy kampanie społeczne, badania oraz liczne działania mające na celu aktywizację i poprawę jakości życia osób doświadczających niepełnosprawności i przewlekle chorych na terenie całej Polski.

Łączna wartość pomocy udzielonej dotychczas przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 260 mln złotych.

Dane naszego OPP:

Nasi partnerzy

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję