Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja “Omnibus” im. Franciszki Drab działająca na rzecz rozwoju nauk i techniki oraz kształcenia zdolnych dzieci i młodzieży z rodzin niezamożnych powstała w 2009 roku.
Głównym celem Fundacji jest wspieranie utalentowanych dzieci z rodzin w trudnej sytuacji finansowej.

Nasze działania:

1. Co roku w ramach konkursu stypendialnego Fundacja przyznaje około 30 stypendiów naukowych dla dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych. W zależności od rodzin zgłaszających się w danym roku przyznajemy dodatkowo stypendia socjalne (dla dzieci z rodzin wielodzietnych i/lub w bardzo trudnej sytuacji finansowej, które nie uzyskały wystarczającej ilości punktów do stypendium naukowego).
Wszystkie stypendia są celowe - finansujemy kursy językowe, indywidualne zajęcia ze specjalistami, instrumenty muzyczne, sprzęt komputerowy, akcesoria artystyczne i sportowe.

2. Finansujemy zajęcia rozwojowe dla dzieci w przedszkolach (w tym momencie są to zajęcia teatralno-artystyczne), planujemy uruchomić również zajęcia językowe.
Aktywność teatralno-artystyczna są w wieku przedszkolnych niezmiernie ważna. Ideą zajęć teatralnych jest rozwijanie u dzieci zamiłowania artystycznego, rozbudzanie wrażliwości na piękno, a szczególnie rozwijanie inwencji i ekspresji twórczej. Teatr pobudza i pogłębia przeżycia emocjonalne będące składnikiem tego, co nazywamy inteligencją emocjonalną. Pomaga w kształtowaniu istoty harmonijnej, wolnej, ale również zdolnej do życia we wspólnocie, istoty w pełni odpowiedzialnej, wrażliwej na potrzeby innych.

3. Organizujemy i współfinansujemy kolonie letnie dla dzieci z rodzin, które nie mogą sobie pozwolić zapewnienie takiego wypoczynku dla dzieci .

4. Współpracujemy z Ogniskami Towarzystwa Przyjaciół Dzieci na Ursynowie i Woli w Warszawie.

4. Wspieramy wiejskie szkoły podstawowe (jest kilka, z którymi współpracujemy stale).

5. Organizujemy przyjazdy do Centrum Nauki Kopernik oraz wycieczki po historycznym centrum Warszawy dla dzieci z wiejskich szkół.

6. Realizujemy inne niewielkie, ale równie ważne działania w miarę potrzeb, które są nam zgłaszane w miarę swoich możliwości.

Dane naszego OPP:

Nasi partnerzy

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję