Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Nasza strona www: www.czynmydobro.pl


Dziękujemy!

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro została powołana 18 kwietnia 2007 roku.
Misją Fundacji jest pomoc najbardziej potrzebującym, zarówno dzieciom jak i dorosłym, w kraju i na krańcach świata oraz czynienie dobra na wzór Patrona.

Wspieramy dzieci i młodzież oraz dorosłych. Zasięg naszej pomocy obejmuje: Polskę, Białoruś, Ukrainę, Filipiny oraz Kenię i Madagaskar.

Naszymi Podopiecznymi są osoby chore, niepełnosprawne, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, wykluczone społecznie i zagrożone wykluczeniem. Zbieramy darowizny dla dzieci, które zmagają się z różnymi zespołami wad genetycznych i wymagają stałej rehabilitacji oraz kosztownych specjalistycznych operacji.

Nasza pomoc trafia do podopiecznych placówek oriońskich. Są to podopieczni: Domu Pomocy Społecznej w Izbicy Kujawskiej, Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego i Ośrodka dla Chorych Bezdomnych w Łaźniewie, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kaliszu oraz Schroniska dla Bezdomnych w Czarnej k/Wołomina.

Troszczymy się o seniorów i zachęcamy ich do aktywizacji społecznej. Organizujemy wolontariat 60+ i klub aktywnego seniora. Ponadto wspieramy mieszkańców oriońskiego Domu Emeryta w Brańszczyku.

Szczególnie leży nam na sercu los afrykańskich dzieci żyjących w skrajnym ubóstwie, pobawionych dostępu do edukacji i perspektyw na przyszłość. Współpracujemy z oriońskimi misjami w Kenii: Laare, Kaburugi i Kandisi oraz na Madagaskarze: Ankazoabo-SUD i Andrambato. Od 2020 r. współpracujemy także z misją oriońską na Filipinach.

Niesiemy pomoc Afryce, bo nasi misjonarze cały czas apelują, że życie wielu dzieci jest zagrożone wskutek chorób spowodowanych głodem i brakiem wody, a wskaźnik umieralności jest nadal bardzo wysoki. Poprzez projekt adopcji- wsparcia na odległość dajemy dzieciom szansę na lepszą przyszłość. Prowadzimy także inne projekty misyjne, wśród nich: Szkoła w Laare, Piekarnie na Madagaskarze i Zwierzaki dla Afryki. Dodatkowo organizujemy szereg akcji mających na celu pomoc dzieciom i rodzinom z krajów misyjnych.

Pochylamy się nad trudną sytuacją Chrześcijan prześladowanych, żyjących w skrajnej biedzie oraz w nieustannym strachu o życie swoje i swoich rodzin. Ci ludzie przeżywają dramat humanitarny w wyniku trwających działań wojennych na Bliskim Wschodzie. Nasza Fundacja w sposób szczególny troszczy się o chrześcijańskie rodziny z Syrii, które od 2017 roku wspieramy w ramach programu Rodzina Rodzinie realizowanego przez Caritas Polska.

Działania Fundacji, dzięki wsparciu naszych Darczyńców, przekładają się na konkretne DOBRO.

Trzy główne rodzaje działalności nieodpłatnej pożytku publicznego, jakie prowadzi nasza Fundacja to: działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, działalność charytatywna oraz działalność na rzecz dzieci i młodzieży.

Dane naszego OPP:

Nasi partnerzy

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję