Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja „Polski Instytut Otwartego Dialogu” powstała w 2006 r. z inicjatywy wrocławskich rodzin. Od 2011 roku skupiamy się na promocji zdrowia psychicznego i budowaniu przekonania, że wyzdrowienie z choroby psychicznej jest możliwe.

Aktualnie kształcimy kadry dla Środowiskowych Centrów Zdrowia Psychicznego pracujących w podejściu „Otwarty Dialog” oraz prowadzimy warsztaty "Asystent Zdrowienia".

Podejście „Otwarty Dialog” – system leczenia skoncentrowany na rodzinie i sieci społecznej pacjenta, został stworzony w Finlandii w latach 80' XX wieku jako alternatywa dla długotrwałej hospitalizacji. Badania efektywności tego podejścia wykazują, że 86% osób wraca do poprzedniej aktywności, a 82% nie doświadcza żadnych utrzymujących się objawów w zakresie zdrowia psychicznego. Takich efektów leczenia nie odnotowano dotychczas w Polsce! Dlatego działania naszej fundacji zmierzają do upowszechnienia „Otwartego Dialogu” w całym systemie zdrowia psychicznego.

Warsztaty „Asystent Zdrowienia” adresowane są dla osób z doświadczeniem kryzysu zdrowia psychicznego, które poprzez osobiste zaangażowanie rozwiną odpowiednie kompetencje zawodowe. W ten sposób przygotują się do roli partnera w pracy zespołów terapeutycznych czy zespołów edukacyjnych. Dodatkowo warsztaty te mają na celu reintegrację jego uczestników ze środowiskiem, odbudowę relacji społecznych i zwiększenie szans na rynku pracy.

Reforma polskiego sytsemu postępuje wolno, a osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego potrzebują konkretnych działań już DZISIAJ! Razem możemy dać im NADZIEJĘ NA WYZDROWIENIE!

Z góry dziękuję za Państwa współudział w budowaniu lepszej przyszłości!
Regina Bisikiewicz, prezes fundacji

Dane naszego OPP:

Nasi partnerzy

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję