Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Na ratowanie zwierząt

Przekaż swój 1% podatku na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Stawiszynie.
Środki jednoprocentowe oraz darowizny otrzymane od darczyńców pozwalają nam polepszyć warunki bezdomnych zwierząt w prowadzonym przez nas w schronisku w Stawiszynie.Nasz ośrodek leczy i utrzymuje zwierzęta odebrane interwencyjne, porzucone i z wypadków.Przez 12 lat istnienia Straż dla Zwierząt w Polsce rozwijała się stopniowo wedle możliwości i potrzeb z jednoczesnym naciskiem na pomoc podopiecznym, którzy w danej chwili działalności tej pomocy potrzebowali. Siedziba główna organizacji zlokalizowana jest niemal w samy sercu Warszawy. Oferujemy leczenie weterynaryjne w Centrum Zdrowia Zwierząt, które wyposażone jest w najwyższej jakości sprzęt medyczny. Znajduje się również salonik pielęgnacyjny oraz Centrum Adopcyjne, które służą zwierzętom odebranym interwencyjnie. Posiadamy też ośrodek resocjalizacyjno-socjalizacyjny przy zakładzie karnym w Stawiszynie, w którym zwierzętami gospodarskimi zajmują się osadzeni tam więźniowie oraz wolontariusze. Niemal w pełni wyposażone placówki, nowoczesny sprzęt oraz inspektorzy stojący każdego dnia na straży dobrostanu zwierząt pozwalają nam na skuteczną walkę z okrucieństwem wobec stworzeń, z licznymi zaniedbaniami oraz wykorzystywaniem istnień jako materiał zarobkowy. Jesteśmy tam, gdzie pomoc ta jest niezbędna, działamy interwencyjnie w uzasadnionych przypadkach, edukujemy i przyczyniamy się do polepszenia warunków zwierzętom zaniedbanym z niewiedzy właściciela, współpracujemy z osobami, dla których dobro braci mniejszych jest pierwszorzędne i które o tę pomoc nas poproszą, w imieniu stworzeń działamy urzędowo, występując na drogę sądową.Dodatkowo prowadzimy liczne prelekcje oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży jako Centrum Edukacyjne Straży dla Zwierząt w Polsce, bierzemy udział w piknikach wyjazdowych, na których pojawiamy się z naszymi podopiecznymi, promując naszą działalność. W naszej siedzibie przyjmujemy uczniów w ramach szkolnych praktyk, gdzie pokazujemy jak prawidłowo obchodzić się ze zwierzętami, zapraszamy również dzieci z ośrodków wychowawczych i schronisk młodzieżowych do projektu empatii socjalizacyjnej z wymiernymi skutkami zarówno dla dzieciaków, jak i podopiecznych. Edukujemy podmioty i organizacje chętne do współpracy, biegle posługując się Ustawą o Ochronie Zwierząt. Nasze działania były licznie nagradzane przez społeczeństwo. Współpracujemy z urzędami gmin oraz starostwami, zostaliśmy docenieni przez wysokich urzędników państwowych, służby mundurowe a przede wszystkim służbę więzienną, z którą prowadzimy pierwszy w Europie projekt resocjalizacji i socjalizacji osadzonych ze zwierzętami.Wierzymy, że nasza inicjatywa oraz pomoc, jaką na co dzień niesiemy potrzebującym zwierzętom znajdzie uznanie w Waszych oczach oraz sercach i zechcecie przyłączyć się do tego projektu, który trwa od lat i mamy nadzieję, że zawsze trwać będzie.

Nasza strona www: www.sdz.org.pl

Na ratowanie zwierząt
Dziękujemy!

Kilka słów o naszej organizacji:

1 ) Działanie na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt, ich poszanowania, objęcia ochroną i otoczenia opieką, 2 ) Kształtowanie właściwego stosunku do zwierząt, 3 ) Działanie na rzecz ochrony środowiska 4 ) Zwalczanie przejawów znęcania się nad zwierzętami, działanie w ich obronie i niesienie im pomocy. 5 ) Aktywne działanie w zakresie przestrzegania praw zwierząt. 6 ) Prowadzenie szkoleń w zakresie ratownictwa medycznego i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków, ze szczególnym uwzględnieniem ofiar wypadków ze zwierzętami dzikimi i bezdomnymi i innych nagłych zdarzeń noszących znamiona kataklizmu 7 \) Udzielanie pierwszej pomocy i organizacyjnej w leczeniu osób, których przypadki mają charakter szczególny, w tym również świadczenie pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach z udziałem zwierząt dzikich i bezdomnych

Dane naszego OPP:

Nasi partnerzy

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję