Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Kilka słów o naszej organizacji:

Celem towarzystwa jest zrzeszanie turystów i krajoznawców oraz stwarzanie im warunków ułatwiających im wędrowanie. Rozwijanie i upowszechnianie krajoznawstwa i turystyki kwalifikowanej we wszystkich jej formach od turystyki pieszej górskiej i nizinnej poprzez rowerową, kajakową i narciarską. Pomaga w wędrowaniu indywidualnym. Nasze stowarzyszenie stworzyło i upowszechnia syytem odznak turystyki kwalifikowanej służący rozwojowi zainteresowania różnymi formami turystyki i krajoznawstwa. W 2016 r. odbyło się 7 posiedzeń na których analizowano sytuację finansową oddziału i dopracowywano programy wycieczek oraz imprez turystycznych. W okresie sprawozdawczym zorganizowaliśmy 6 imprez turystycznych w których uczestniczyło 355 osób z naszego regionu w tym wielu emerytów, rencistów, młodzieży i dzieci.Kolejną formą turystyki były rajdy rowerowe na cześć wybitnych postaci historycznych powiatu mieleckiego między innymi Generała Władysława Sikorskiego i zasłużonego przyrodnika Profesora Władysława Szafera. Aktywnie włączył się nasz oddział w obchody Roku Turystyki Rowerowej w ramach ogólnopolskiej akcji PTTK -międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej "Razem Na Szlaku". Rowerzyści byli wyróżniani certyfikatami , dyplomami , odznakami i drobnymi upominkami.Wspólnie z Towarzystwem Miłośników Ziemi Mieleckiej uczestniczyliśmy w rajdach szlakiem mieleckich samolotów produkowanych zakładach lotniczych w Mielcu w ramach spotkań lotniczych pokoleń. Byliśmy współorganizatorami trzech edycji Powiatowych Konkursów pod patronatem starosty Powiatu Mieleckiego Zbigniewa Tymuły pod nazwą "Krajobrazy Mojej Małej Ojczyzny", w których uczestniczyło razem ponad 300 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W grudniu 2016 roku obchodziliśmy 45- lecie istnienia naszego oddziału. W związku z tym zasłużeni działacze zostali odznaczeni przez Kapitułę Odznaczeń Zarządu Głównego PTTK w Warszawie.

Dane naszego OPP:

Nasi partnerzy

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję