Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Kilka słów o naszej organizacji:

W czasie objętym sprawozdaniem Zarząd odbyły trzy posiedzenia oraz robocze spotkania członków władz Fundacji. Nie licząc spraw porządkowych przedmiotem tych posiedzeń i spotkań było: 0000 formułowanie opinii o niekorzystnych zmianach oblicza Poznania związanych z działalnością tzw. ruchów miejskich i działaniami władz miasta 0000 przeznaczenie i wydatkowanie środków finansowych oraz ich rozliczenie, 0000 współpraca z innymi organizacjami zajmującymi się ochroną zabytków, 0000 planowanie nowych inicjatyw i określenie pól działania Fundacji po sfinalizowaniu odbudowy Zamku Królewskiego, 0000 przygotowanie sprawozdania z działalności w roku sprawozdawczym. Odnotowujemy fakt, że 26 czerwca 2016 , w 721 rocznicę koronacji Przemysła II, została udostępniona dla publiczności wieża Zamku i taras widokowy. Niestety przedłuża się tworzenie ekspozycji Oddziału Muzeum Sztuk Użytkowych. Mamy nadzieję, że wielką atrakcją turystyczną stanie się oglądanie widoku Poznania z wieży zamkowej. Rada Miasta Poznania w lipcu 2016 roku podjęła decyzję o nadaniu nazwy Zygmunta Warczygłowy jednej z ulic w okolicach nowego centrum handlowego. Jest to połowiczny sukces, gdyż łączyliśmy nasze wieloletnie starania o uhonorowanie tego poznańskiego malarza samorodnego z jego pracą tramwajarza. Twórczość Warczygłowy udało się rozpowszechnić podczas zakończenia konkursu fotograficznego "Migawka Staromiejska" . Jako nagrody w konkursie, przekazaliśmy albumy i książki o wartości 875 zł, a p. Adam Kochanowski wygłosił prelekcję o twórczości samorodnego, poznańskiego malarza. W ramach przygotowań do obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski podjęliśmy uchwałę o wsparciu finansowym w wysokości 7000 zł renowacji obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem w Katedrze Poznańskiej, w której odbyła się 15.04.2016 msza św. z udziałem władz kraju i gości z zagranicy. W maju zgłaszaliśmy, wspólnie z innymi stowarzyszeniami, uwagi do miejscowego planu zagospodarowania dla obszaru Śródka. W lipcu 2016 podjęliśmy współpracę z Fundacją im. Raczyńskich wspierając ją w wystąpieniach do ANR o zachowanie całości majątku. 0000

Dane naszego OPP:

  • KRS: 0000035233
  • e-mail: deierlingiska@op.pl
  • Telefon: 618536519
  • Adres: UL. SKŁADOWA 4, 61-897 POZNAŃ

Nasi partnerzy

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję