Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Kilka słów o naszej organizacji:

1 . świadczenie pomocy dzieciom, młodzieży i osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom w zakresie leczenia, rehabilitacji, edukacji, pracy, rekreacji i integracji ze środowiskiem, 2 .świadczenie pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób, 3 . promocja wolontariatu W roku 2016 organizowano 1 raz w miesiącu w soboty od godziny 9.00 – 13.00 spotkania świetlicowe dla chętnych beneficjentów naszego Stowarzyszenia. Spotkania prowadzili wolontariusze - pracownicy Przedszkola Publicznego w Tarnowie Opolskim oraz wolontariuszka z przedszkola w Kosorowicach. Dzieło wolontariatu kontynuowali także uczniowie Publicznego Gimnazjum z Tarnowa Opolskiego Przed wakacjami odbyła się impreza po hasłem ,,Razem jest weselej" gdzie dzieci niepełnosprawne oraz ich rodziny miały okazję do integracji ze środowiskiem przedszkolnym. Imprezę wzbogaciły występy dzieci przedszkolnych, warsztaty taneczne zumby, zabawy z klaunami, malowanie twarzy, konkursy z nagrodami a na koniec wspólne grillowanie. Impreza została sfinansowana dzięki projektowi opracowanemu przez nauczycieli przedszkola a jednocześnie wolontariuszy stowarzyszenia we współpracy z wolontariuszami ,,HOPE" z Opolskich Zakładów ,,Nutricia". Dzięki projektowi tej samej grupy wolontariuszy co wcześniej, odbyło się ,,Spotkanie wigilijne", na którym najbardziej aktywni członkowie naszego stowarzyszenia i ich rodziny wzięły udział w interaktywnym przedstawieniu ,,Nie ma jak w domu" w wykonaniu aktorów krakowskiego teatru. Następnie miała miejsce uroczysta kolacja wigilijna i wspólne kolędowanie. Na zakończenie naszych podopiecznych odwiedził święty Mikołaj i obdarował prezentami. Starsi członkowie stowarzyszenia brali udział w wigilii zorganizowanej przez parafię Św. Marcina Biskupa, która odbyła się 17.12.2016 w PSP w Tarnowie Op. Wspólnie z Urzędem Gminy Tarnów Opolski realizowaliśmy zadanie w zakresie opieki społecznej - działanie na rzecz osób niepełnosprawnych. Na rzecz przedmiotowego zadania uzyskaliśmy sumę 2000 zł. Kwota ta w całości została przeznaczona na rehabilitację potrzebujących beneficjentów w ich domach. Była to fizykoterapia. Skorzystało z tych zabiegów 5 osób. W sumie terapeuta wykonał 50 zabiegów w okresie od 25 lutego do 16 grudnia 2016 r. Realizacja tego zadania przyczyniła się do poprawy zdrowia osób niepełnosprawnych. Rok 2016 dla niepełnosprawnych naszego Stowarzyszenia stwarzał wiele okazji do bycia razem, pozwalając na integrację ze społeczeństwem.

Dane naszego OPP:

  • KRS: 0000035130
  • e-mail: ppzoi@op.pl
  • Telefon: 774644261
  • Adres: UL. KS. KLIMASA 15, 46-050 TARNÓW OPOLSKI

Nasi partnerzy

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję