Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Hyska, 7324

Kilka słów o beneficjencie

Nazywam się Grażyna Hyska, mam 62 lata. Gdy miałam 34 lata zdiagnozowano u mnie genetyczną chorobę wzroku – zwyrodnienie barwnikowe siatkówki i plamki żółtej...
Nazywam się Grażyna Hyska, mam 62 lata. Gdy miałam 34 lata zdiagnozowano u mnie genetyczną chorobę wzroku – zwyrodnienie barwnikowe siatkówki i plamki żółtej. Choroba od lat postępuje. Nie mogłam i nadal nie mogę podjąć pracy, przez co moja sytuacja finansowa bardzo się pogorszyła. Z wielkim trudem udaje mi się zaspokajać swoje podstawowe potrzeby (rachunki, okulary, leki, dojazdy do lekarza itp.) Nie mogę także oddawać się pasjom, do których należą: czytanie najstarszej Księgi świata, malowanie czy haftowanie. Pozostała mi miłość do jazzu i bluesa oraz do motocykli Harley Davidson.   Jeżeli masz serce na dłoni – proszę o pomoc, a ja z głębi serca – dziękuję.

Hyska, 7324
Dziękujemy!

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja Avalon posiada status Organizacji Pożytku Publicznego i wspiera w sposób bezpośredni ponad 11 000 osób z niepełnosprawnościami oraz przewlekle chorych z całej Polski.

Umożliwiamy naszym podopiecznym dofinansowanie wydatków związanych z leczeniem rehabilitacją oraz najważniejszymi potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności, a także dajemy szansę na realizację indywidualnych celów i pasji OzN (projekt subkont “Weź sprawy we własne ręce” i platforma Helpuj.pl), prowadzimy holistyczną rehabilitację, nastawioną na osiągnięcie jak największej samodzielności i niezależności. Ponad to dajemy możliwość sportowego rozwoju w ekstremalnej formie (Avalon Extreme), a także przeciwdziałamy wykluczeniu osób z niepełnosprawnościami ruchowymi w obszarze seksualności i rodzicielstwa (Sekson).

Każdego dnia walczymy o zmianę społecznego postrzegania niepełnosprawności.

Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych. Obecnie jest to ponad 11 000 osób w różnym wieku z całej Polski.

Dane naszego OPP: