Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Kotowicz, 7123

Kilka słów o beneficjencie

Możesz wspomóc Janinę przekazując 1% swojego podatku Jasia Kotowicz – żona, mama, wkrótce babcia, miłośniczka kwiatów, wieloletnia wychowawczyni  i nauczycielka...
Możesz wspomóc Janinę przekazując 1% swojego podatkuJasia Kotowicz – żona, mama, wkrótce babcia, miłośniczka kwiatów, wieloletnia wychowawczyni  i nauczycielka.   W 2015 roku zdiagnozowano u niej stwardnienie zanikowe boczne – nieuleczalną, postępującą chorobę neurologiczną, która odcina sygnały wysyłane z mózgu do poszczególnych mięśni całego organizmu, w rezultacie czego chory stopniowo traci możliwość samodzielnego poruszania się, a w późniejszym stadium dochodzi do całkowitego paraliżu.W wyniku choroby, u Jasi doszło do zaniku wszystkich mięśni ciała, również mięśni głowy, szyi, przełyku i języka, co doprowadziło do zupełnej niemożności komunikowania się. Rodzina kontaktuje się z nią poprzez obserwację mimiki twarzy i mrugnięć oczu. Dodatkowo, Jasia podłączona jest do respiratora, ponieważ nie może samodzielnie oddychać.  Wszystkie środki przeznaczymy na:  * zakup niezbędnych leków, które łagodzą przebieg choroby, * pokrycie kosztów związanych z opieką nad Jasią (wymaga całodobowej opieki), * zabiegi rehabilitacyjne, * zakup specjalistycznych środków higieny osobistej,* codzienne funkcjonowanie. Przekazując 1% podatku lub darowiznę  pomagacie Państwo Janinie w walce z chorobą.Serdecznie dziękujemy każdemu, kto zdecyduje się pomóc Jasi - cała rodzina Kotowiczów.

Kotowicz, 7123
Dziękujemy!

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja Avalon posiada status Organizacji Pożytku Publicznego i wspiera w sposób bezpośredni ponad 11 000 osób z niepełnosprawnościami oraz przewlekle chorych z całej Polski.

Umożliwiamy naszym podopiecznym dofinansowanie wydatków związanych z leczeniem rehabilitacją oraz najważniejszymi potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności, a także dajemy szansę na realizację indywidualnych celów i pasji OzN (projekt subkont “Weź sprawy we własne ręce” i platforma Helpuj.pl), prowadzimy holistyczną rehabilitację, nastawioną na osiągnięcie jak największej samodzielności i niezależności. Ponad to dajemy możliwość sportowego rozwoju w ekstremalnej formie (Avalon Extreme), a także przeciwdziałamy wykluczeniu osób z niepełnosprawnościami ruchowymi w obszarze seksualności i rodzicielstwa (Sekson).

Każdego dnia walczymy o zmianę społecznego postrzegania niepełnosprawności.

Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych. Obecnie jest to ponad 11 000 osób w różnym wieku z całej Polski.

Dane naszego OPP: