Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Skocz, 6585

Kilka słów o beneficjencie

Mam na imię Gabrysia, urodziłam się 10 listopada 2006 roku wówczas rodzice dowiedzieli się, że choruję na rzadką chorobę genetyczną - ubytek w trzecim chromosomie, wada serduszka ASD2, niedrożne nozdrze tylnie lewe, obustronna dysplazja stawów biodrowych oraz wzmożone napięcie mięśniowe...
Mam na imię Gabrysia, urodziłam się 10 listopada 2006 roku wówczas rodzice dowiedzieli się, że choruję na rzadką chorobę genetyczną - ubytek w trzecim chromosomie, wada serduszka ASD2, niedrożne nozdrze tylnie lewe, obustronna dysplazja stawów biodrowych oraz wzmożone napięcie mięśniowe. W kolejnych miesiącach stwierdzono u mnie nadciśnienie płucne, wadę słuchu, opóżnienie psycho-ruchowe, problemy z nerkami. Dlatego też od urodzenia jestem pod stałą opieką lekarzy specjalistów i od kilku lat pod opieką domowego hospicjum dla dzieci. Pomimo codziennej walki z ciężką nieuleczalną chorobą, bardzo częstymi infekcjami jestem wesołą, silną uśmiechniętą i ciekawą świata dziewczynką. Chętnie ćwiczę i dzięki systematycznej rehabilitacji zdobywam nowe umiejętności: stoję przy szczebelkach swojego łóżeczka, prowadzona potrafię zrobić kilka kroczków i sama siedzę.Chcemy dokonać wszelkich starań aby pomimo ciężkiej choroby i co za tym idzie wielu ograniczeń Gabrysia była nadal uśmiechniętą wesołą dziewczynką.Przeznaczone środki z 1% wykorzystujemy na zakup artykułów medycznych, sprzętu rehabilitacyjnego, medycznego, usług rehabilitacyjnych, wyjazdy na turnusy oraz wydatki dnia codziennego.  

Skocz, 6585
Dziękujemy!

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja Avalon posiada status Organizacji Pożytku Publicznego i wspiera w sposób bezpośredni ponad 11 000 osób z niepełnosprawnościami oraz przewlekle chorych z całej Polski.

Umożliwiamy naszym podopiecznym dofinansowanie wydatków związanych z leczeniem rehabilitacją oraz najważniejszymi potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności, a także dajemy szansę na realizację indywidualnych celów i pasji OzN (projekt subkont “Weź sprawy we własne ręce” i platforma Helpuj.pl), prowadzimy holistyczną rehabilitację, nastawioną na osiągnięcie jak największej samodzielności i niezależności. Ponad to dajemy możliwość sportowego rozwoju w ekstremalnej formie (Avalon Extreme), a także przeciwdziałamy wykluczeniu osób z niepełnosprawnościami ruchowymi w obszarze seksualności i rodzicielstwa (Sekson).

Każdego dnia walczymy o zmianę społecznego postrzegania niepełnosprawności.

Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych. Obecnie jest to ponad 11 000 osób w różnym wieku z całej Polski.

Dane naszego OPP: