Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Trębicka, 6503

Kilka słów o beneficjencie

Historia mojej choroby choć trwa już prawie 11 lat nadal nie ma szczęśliwego zakończenia, na które tak bardzo liczę i modlę się co dnia. Nazywam się Magdalena Trębicka mam 34 lata....
Historia mojej choroby choć trwa już prawie 11 lat nadal nie ma szczęśliwego zakończenia, na które tak bardzo liczę i modlę się co dnia.Nazywam się Magdalena Trębicka mam 34 lata. Zachorowałam nagle, mając 23 lata. Byłam wówczas na ostatnim roku studiów i miałam wielkie plany na przyszłość...Zakrzepica żyły wątrobowej zniszczyła moją wątrobę. Pierwszy przeszczep wętroby miałam w grudniu 2005 roku, drugi dwa tygodnie później - z powodu ostrej niewydolności i silnego odrzucania wątroby przeszczepionej. Po przeszcepie nie było lekko – spotkało mnie całe mnówstwo komplikacji i powikłań z którymi borykam się po dziś dzień. Szukając przyczyn zakrzepicy odkryto, iż moją chorobą podstawową jest Osteomielofibroza – choroba rozrostowa szpiku zaliczana do chorób sierocych. Szpik włóknieje i przestaje produkwać krew. W 2015 roku zdecodowano się wykonać przeszczep szpiku od dawcy niespokrewnionego. Szpik był już niewydolny – w zasadzie nie pracował. Ponieważ choroba jest wyjatkowo oporna i trudno z nią walczyć, w maju 2016 r. zdecydowano zrobić doszczep aby wspomóc mój nowy szpik. Nadal czekamy na wzrost parametrów i odbudowę systemu immunologicznego. Chemioterapia i ogromna ilość antybiotyków oraz innych podawanych leków zniszczyło moją watrobę. Abym mogła nadal żyć niezbędny będzie kolejny – trzeci już przeszczep wątroby. Ponieważ w moim przypadku jest to bardzo skomplikowana procedura, pomoc znalazłam dopiero w Szpitalu w Brukseli. Za przeszczep będę musiała zapłacić samodzielnie. Proszę o Wasze wsparcie. To jedyna szansa bym mogła jeszcze cieszyć się życiem, zrealizować swoje plany i marzenia i też, tak jak Wy, móc pomagać innym.  

Trębicka, 6503
Dziękujemy!

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja Avalon posiada status Organizacji Pożytku Publicznego i wspiera w sposób bezpośredni ponad 11 000 osób z niepełnosprawnościami oraz przewlekle chorych z całej Polski.

Umożliwiamy naszym podopiecznym dofinansowanie wydatków związanych z leczeniem rehabilitacją oraz najważniejszymi potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności, a także dajemy szansę na realizację indywidualnych celów i pasji OzN (projekt subkont “Weź sprawy we własne ręce” i platforma Helpuj.pl), prowadzimy holistyczną rehabilitację, nastawioną na osiągnięcie jak największej samodzielności i niezależności. Ponad to dajemy możliwość sportowego rozwoju w ekstremalnej formie (Avalon Extreme), a także przeciwdziałamy wykluczeniu osób z niepełnosprawnościami ruchowymi w obszarze seksualności i rodzicielstwa (Sekson).

Każdego dnia walczymy o zmianę społecznego postrzegania niepełnosprawności.

Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych. Obecnie jest to ponad 11 000 osób w różnym wieku z całej Polski.

Dane naszego OPP: