Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Stojanowska, 2880

Kilka słów o beneficjencie

For English please visit this website: https://sites.google.com/view/julia-and-matthew-en/
Julia i Mateusz to wspaniale, rodzeństwo. Jednak ich życie jest beztroskie jedynie na zdjęciach. Oboje są poważnie chorzy i codziennie toczą ciężką walkę o drobne umiejętności, które ich rówieśnikom przychodzą bez trudu. Julia ma zdiagnozowaną chorobę genetyczną (zespół Angelmana), która odbiera jej szansę na samodzielne życie w przyszłości, gdyż uniemożliwia prawidłowy rozwój psycho-ruchowy. Mateusz, podobnie jak siostra, ma deficyt psycho-ruchowy. Jednak w przeciwieństwie do Julii przyczyna jego problemów pozostaje wciąż nieodkryta. Obydwoje cierpią na epilepsję, nie mówię. Poruszają się samodzielnie, ale wymagają ciągłej asekuracji. Odpowiednia rehabilitacja jest kluczowa, aby uczynić życie naszych dzieci łatwiejszym. Dlatego poszukujemy życzliwych osób, które zechciałyby wesprzeć nas w walce o lepszą przyszłość naszych dzieci.

Stojanowska, 2880
Dziękujemy!

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym jest ogólnopolską fundacją, będącą organizacją pozarządową non-profit ze statusem Organizacji Pożytku Publicznego (od 2009 r.). Celem Fundacji jest szeroko rozumiana pomoc osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym, m.in.: poprawa jakości życia, spełnianie marzeń oraz zwiększanie samodzielności życiowej podopiecznych, likwidacja barier społecznych oraz promocja sportów ON. Fundacja prowadzi trzy stałe programy: „Weź sprawy we własne ręce” (program subkont, umożliwiający zbieranie środków m.in. z 1% podatku i darowizn), „AVALON ACTIVE” (program aktywnej rehabilitacji) oraz Avalon Extreme (dający możliwość sportowego rozwoju w extremalnej formie). Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób niepełnosprawnych i chorych z całej Polski (ponad 7000 w 2017 r.). Aż 99,3%z nich jest zadowolonych z pracy organizacji i poleca ją innym.

Dane naszego OPP: