Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Gaweł, 1683

Kilka słów o beneficjencie

Olek jest skrajnym wcześniakiem z 24 tyg. ciąży. Ważył zaledwie 640g. Jest całkowicie uzależniony od opiekunów i cierpi na wiele schorzeń związanych z wcześniactwem. Ma mózgowe porażenie dziecięce, obniżone napięcie mięśniowe, zaburzenia równowagi, prawie nic nie widzi, nie mówi.
Od czasu opuszczenia odziału intensywnej terapii jest intensywnie rehabilitowany. Obecnie walczymy dla niego o jak najlepszy komfort. Porusza się z pomocą drugiej osoby, komunikuje się gestem i mową ciała. Olek potrzebuje wsparcia i stałej opieki specjalistów: logopedy, tyflopedagoga i fizjoterapeuty. Jest wspaniałym, dzielnym, uśmiechniętym chłopcem.

Gaweł, 1683
Dziękujemy!

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja Avalon posiada status Organizacji Pożytku Publicznego i wspiera w sposób bezpośredni ponad 11 000 osób z niepełnosprawnościami oraz przewlekle chorych z całej Polski.

Umożliwiamy naszym podopiecznym dofinansowanie wydatków związanych z leczeniem rehabilitacją oraz najważniejszymi potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności, a także dajemy szansę na realizację indywidualnych celów i pasji OzN (projekt subkont “Weź sprawy we własne ręce” i platforma Helpuj.pl), prowadzimy holistyczną rehabilitację, nastawioną na osiągnięcie jak największej samodzielności i niezależności. Ponad to dajemy możliwość sportowego rozwoju w ekstremalnej formie (Avalon Extreme), a także przeciwdziałamy wykluczeniu osób z niepełnosprawnościami ruchowymi w obszarze seksualności i rodzicielstwa (Sekson).

Każdego dnia walczymy o zmianę społecznego postrzegania niepełnosprawności.

Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych. Obecnie jest to ponad 11 000 osób w różnym wieku z całej Polski.

Dane naszego OPP: