Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Śnieg, 1234

Kilka słów o beneficjencie

Mam na imię Andrzej, urodziłem się 21.03.1978 r. i choruję na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Do 2009 roku poruszałem się o kulach, będąc w miarę możliwości aktywną osobą. Przebywałem wśród ludzi uprawiających sporty siłowe w sekcji dla osób niepełnosprawnych (wyciskanie sztangi leżąc).
Odnosiłem w tej dziedzinie pewne sukcesy. W 2009 r. wykonano mi zabieg (osteotomia) na lewym biodrze, który niestety się nie udał. W konsekwencji obecnie poruszam się jedynie na wózku. Noga dalej boli, co utrudnia mi funkcjonowanie, sen, a nawet samoobsługę. O uprawianiu sportu nawet nie ma mowy. Leczenie, diagnostyka, rehabilitacja i usprawnianie wymagają dużych środków finansowych.

Śnieg, 1234
Dziękujemy!

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja Avalon posiada status Organizacji Pożytku Publicznego i wspiera w sposób bezpośredni ponad 11 000 osób z niepełnosprawnościami oraz przewlekle chorych z całej Polski.

Umożliwiamy naszym podopiecznym dofinansowanie wydatków związanych z leczeniem rehabilitacją oraz najważniejszymi potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności, a także dajemy szansę na realizację indywidualnych celów i pasji OzN (projekt subkont “Weź sprawy we własne ręce” i platforma Helpuj.pl), prowadzimy holistyczną rehabilitację, nastawioną na osiągnięcie jak największej samodzielności i niezależności. Ponad to dajemy możliwość sportowego rozwoju w ekstremalnej formie (Avalon Extreme), a także przeciwdziałamy wykluczeniu osób z niepełnosprawnościami ruchowymi w obszarze seksualności i rodzicielstwa (Sekson).

Każdego dnia walczymy o zmianę społecznego postrzegania niepełnosprawności.

Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych. Obecnie jest to ponad 11 000 osób w różnym wieku z całej Polski.

Dane naszego OPP: