Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Łoszyński, 10756

Kilka słów o beneficjencie

Nazywam się Maciej Łoszyński, mam 25 lat. W styczniu 2018 roku zdiagnozowano u mnie chorobę Wilsona. Jest to rzadka i zarazem bardzo niebezpieczna, uwarunkowana genetycznie, choroba metaboliczna.
W przebiegu tej choroby, nagromadzona w nadmiarze miedź uszkadza głównie mózg i wątrobę, ale również inne narządy. W moim przypadku, miedź zgromadziła się głównie w mózgu, dając objawy neurologiczne. Obecnie jestem niesamodzielny i wymagam pomocy we wszystkich aktywnościach. Każdy mój dzień to walka o powrót do sprawności - codzienna rehabilitacja, masaże, praca z logopedą. Dzięki Wam będę mógł dalej walczyć o powrót do pełnego planów i marzeń życia.

Łoszyński, 10756
Dziękujemy!

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja Avalon posiada status Organizacji Pożytku Publicznego i wspiera w sposób bezpośredni ponad 11 000 osób z niepełnosprawnościami oraz przewlekle chorych z całej Polski.

Umożliwiamy naszym podopiecznym dofinansowanie wydatków związanych z leczeniem rehabilitacją oraz najważniejszymi potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności, a także dajemy szansę na realizację indywidualnych celów i pasji OzN (projekt subkont “Weź sprawy we własne ręce” i platforma Helpuj.pl), prowadzimy holistyczną rehabilitację, nastawioną na osiągnięcie jak największej samodzielności i niezależności. Ponad to dajemy możliwość sportowego rozwoju w ekstremalnej formie (Avalon Extreme), a także przeciwdziałamy wykluczeniu osób z niepełnosprawnościami ruchowymi w obszarze seksualności i rodzicielstwa (Sekson).

Każdego dnia walczymy o zmianę społecznego postrzegania niepełnosprawności.

Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych. Obecnie jest to ponad 11 000 osób w różnym wieku z całej Polski.

Dane naszego OPP: