Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Jacek Ciepiela

On, 38-letni mężczyzna, od dnia narodzin żyje z wyrokiem. Przyszedł na świat z bezwzględną i rozległą wadą rdzenia kręgowego, która przekreśliła jego szanse na samodzielność, nie pozwalając nawet zasmakować luksusu sprawności. Nigdy nie miał na nią wpływu, a jego życie od zawsze jest jej podporządkowane...
Zdarza się, że osoby, które urodziły się z rozszczepem kręgosłupa chodzą o własnych siłach. Niektórzy odczuwają ból, walczą z powikłaniami, starają się utrzymać sprawność, chociaż wraz z wiekiem wada kręgosłupa się pogłębia. To pozwala im cieszyć się niezależnością. Nawet jeśli później ją tracą, nie są na przegranej pozycji, ich ciało z nimi współpracuje, a odpowiednio dobrane ćwiczenia mogą zdziałać prawdziwe cuda. Wszystko zależy od tego, jaki odcinek kręgosłupa został uszkodzony. W jego przypadku, wada rdzenia kręgowego jest bardzo poważna. Współistnienie przepukliny oponowo-rdzeniowej na zawsze przekreśliło jego szansę na wyzwolenie się od wózka inwalidzkiego. To właśnie z jej powodu, pomimo intensywnych terapii i opieki specjalistów, jakimi otoczony jest od urodzenia, 34-letni mężczyzna nigdy nie chodził.

Pierwszą operację przeszedł już w pierwszej dobie swojego życia. Polegała ona na zamknięciu rdzenia w miejscu wystąpienia wady. Niestety, operacja - chociaż była koniecznością - nie miała mocy, by uchronić go przed niepełnosprawnością ruchową.
Następstwem wady rozwojowej jest niedowład kończyn dolnych, bolesny i dokuczliwy pęcherz neurogenny. Chłopak żyje bez lewej nerki - jest to następstwo zakażenia układu moczowego, które było tak silne, że odcisnęło swoje piętno również na innych narządach. Skolioza, kifoza, lordoza - wady postawy i ogromne skrzywienie kręgosłupa to skutek życia spędzonego na wózku. Nawet rehabilitacja nie jest w stanie zapobiec pogłębianiu się wad związanych z nieprawidłowo wykształconym układem kostnym. A to nieodzownie łączy się z bólem...
Są choroby, które można leczyć i schorzenia, z którymi można walczyć. Chociaż nie istnieje nic, co pozwoliłoby jemu poczuć własne nogi i pójść na spacer o własnych siłach, on się nie poddał. Żyje i cieszy się każdym dniem. Codziennie dąży do maksymalnej sprawności fizycznej, lubi dbać o własne zdrowie i formę. Aktywnie uczestniczy w życiu społecznym, bierze udział w obozach sprawnościowych. Nie zrezygnował z walki o siebie.

Chciałbym żyć tak aktywnie, jak to tylko możliwe. Realizować swoje plany i pasje, podróżować, nie czuć się zależnym od choroby, którą dźwiga. Aby to było możliwe, potrzebuję wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne, zaopatrzenia medycznego jak również sprzętu rehabilitacyjnego, doskonale dostosowanego do moich potrzeb. Niestety, jego koszt jest całkowicie poza moim zasięgiem. Stąd mój apel, prośba o to, byście wsparli mnie w moim celu, abym dzięki Wam mógł spełnić swój cel.

Nasza strona www: www.spdrazem.org

Jacek Ciepiela
Dziękujemy!

Kilka słów o naszej organizacji:

1 . Organizacja rehabilitacji medycznej, zajęć plastycznych, muzycznych. 2 . Świadczenie porad prawnych. 3 . Działalność integrująca członków Stowarzyszenia poprzez aktywność kulturalną, sportową, rekreacyjną i towarzyską to udział w zorganizowanym przez Stowarzyszenie XXIII festiwalu pn. "Muzyczna Scena Integracji". Impreza ta przyczyniła sie do popularyzacji utworów, do wspólnej zabawy osób specjalnej troski i zdrowych rówieśników, oraz wzbogaciła ofertę kulturalną miasta Częstochowa. Działanie nasze uaktywnia dzieci i młodzież niepełnosprawną do brania czynnego udziału do pokazywania swych talentów i rozwijania swych zdolności muzycznych. Nasze działania pokazują obecność niepełnosprawnych w środowisku lokalnym i przyczyniają się do zmiany postrzegania osób niepełnosprawnych dają szansę brania czynnego udziału w codziennym życiu, podnoszą samoocenę i samoakceptację tych osób. Postawa tych osób jest zachętą dla rówieśników aby brali życie w swoje ręce i nie uciekali od napotkanych trudności. Czynny udział w festiwalu, w zajęciach sportowych, rozgrywkach dają szansę przezwyciężenia swoich słabości, bólu i utwierdza w przekonaniu, że ja też potrafię, że dam radę. Udział w zorganizowanych wycieczkach do Inwałdu, do Olsztyna dały możliwość poznania pięknych zakątków naszej ojczyzny, uczenia dawania sobie rady w każdych warunkach.

Dane naszego OPP: