Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Łojek, 8276

Kilka słów o beneficjencie

Zwracamy się z prośbą o pomoc dla Adama, który uległ wypadkowi drogowemu w 2004 r. W wyniku wypadku doszło do urazu czaszkowo-mózgowego, wodogłowia pourazowego, niedowładu kończyn dolnych i licznych złamań kręgosłupa. W 2018 r. złamała się kość szyjki udowej lewej, w wyniku czego powstało tzw. wiszące biodro.
Adam porusza się tylko na wózku inwalidzkim i wymaga wsparcia przy wszystkich najprostszych czynnościach. Ogromnym wysiłkiem codziennie uczy się funkcjonować. Chcemy pomóc mu w tej trudnej drodze. Jedyną nadzieją jest rehabilitacja, terapia, dieta, leczenie oraz pobyty w szpitalnych oddziałach rehabilitacyjnych, czy uczestniczenie w turnusach rehabilitacyjnych. Wszystkie te działania wymagają ogromnych środków finansowych.

Łojek, 8276
Dziękujemy!

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym jest ogólnopolską fundacją, będącą organizacją pozarządową non-profit ze statusem Organizacji Pożytku Publicznego (od 2009 r.). Celem Fundacji jest szeroko rozumiana pomoc osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym, m.in.: poprawa jakości życia, spełnianie marzeń oraz zwiększanie samodzielności życiowej podopiecznych, likwidacja barier społecznych oraz promocja sportów ON. Fundacja prowadzi trzy stałe programy: „Weź sprawy we własne ręce” (program subkont, umożliwiający zbieranie środków m.in. z 1% podatku i darowizn), „AVALON ACTIVE” (program aktywnej rehabilitacji) oraz Avalon Extreme (dający możliwość sportowego rozwoju w extremalnej formie). Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób niepełnosprawnych i chorych z całej Polski (ponad 7000 w 2017 r.). Aż 99,3%z nich jest zadowolonych z pracy organizacji i poleca ją innym.

Dane naszego OPP: