Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Przybyła, 6890

Kilka słów o beneficjencie

Nazywam się Marek Przybyła. Jestem osobą niepełnosprawną w stopniu znacznym. Utrzymuję się za jedynie 545 zł. miesięcznie z renty inwalidzkiej (na dzień dzisiejszy)...
Nazywam się Marek Przybyła. Jestem osobą niepełnosprawną w stopniu znacznym. Utrzymuję się za jedynie 545 zł. miesięcznie z renty inwalidzkiej (na dzień dzisiejszy). Jeżdżę na wózku inwalidzkim, gdyż jestem bez lewej nogi amputowanej powyżej kolana. Straciłem ją na wskutek miażdżycy. Choruję też na cukrzycę. Jestem po zawale. Choroba atakuje mnie dalej biorąc się za drugą nogę i ręce. Związane jest to z polineuropatią cukrzycową (zwężenie tętnic podobojczykowych). Niestety już niedługo będę mógł wymagać pomocy drugiej osoby w poruszaniu się wózkiem inwalidzkim i do innych czynności. Sytuacja jest dramatyczna, gdyż za takie pieniądze nie jestem w stanie utrzymać się. Opłaty, leki, zabiegi itp. jest tego dużo. Wiążę koniec z końcem tylko dzięki pomocy rodziny. Już niedługo będę potrzebował wózka elektrycznego, a są to spore koszty.W maju 2016 roku zmarła moja żona na stwardnienie zanikowe boczne (zanik mięśni) po 7 latach ciężkiej choroby.Proszę wszystkich ludzi dobrej woli, aby pozwolili przeżyć mi moje ostatnie lata, a może miesiące z godnością dlatego proszę oprócz 1% podatku o przekazywanie darowizn (z których będę mógł korzystać już teraz).  

Przybyła, 6890
Dziękujemy!

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja Avalon posiada status Organizacji Pożytku Publicznego i wspiera w sposób bezpośredni ponad 11 000 osób z niepełnosprawnościami oraz przewlekle chorych z całej Polski.

Umożliwiamy naszym podopiecznym dofinansowanie wydatków związanych z leczeniem rehabilitacją oraz najważniejszymi potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności, a także dajemy szansę na realizację indywidualnych celów i pasji OzN (projekt subkont “Weź sprawy we własne ręce” i platforma Helpuj.pl), prowadzimy holistyczną rehabilitację, nastawioną na osiągnięcie jak największej samodzielności i niezależności. Ponad to dajemy możliwość sportowego rozwoju w ekstremalnej formie (Avalon Extreme), a także przeciwdziałamy wykluczeniu osób z niepełnosprawnościami ruchowymi w obszarze seksualności i rodzicielstwa (Sekson).

Każdego dnia walczymy o zmianę społecznego postrzegania niepełnosprawności.

Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych. Obecnie jest to ponad 11 000 osób w różnym wieku z całej Polski.

Dane naszego OPP: