Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Pieczątka, 6736

Kilka słów o beneficjencie

Witam, nazywam się Marlena Pieczątka, mam 25 lat i od ponad 9 lat zmagam się z życiem usłanym pobytami w szpitalach...
Witam, nazywam się Marlena Pieczątka, mam 25 lat i od ponad 9 lat zmagam się z życiem usłanym pobytami w szpitalach. Ci którzy mnie znają wiedzą, że zawsze byłam uśmiechnięta, pełna entuzjazmu, większość ludzi nie wie jednak, że w 2007 zdiagnozowano u mnie chorobę autoimmunologiczną Colitis Ulcerosa jest to wrzodziejące zapalenie jelita grubego, ponadto w 2014 roku stwierdzono u mnie zapalenie mięśnia sercowego, nadciśnienie tętnicze wtórne nerko pochodne przy czym zdiagnozowano bardzo rzadką (w Europie 1 do 3 osób na milion) nieuleczalną chorobę Takayasu- jest to choroba dotycząca tętnic odbiegających od łuku aorty, polega na układowym zapaleniu tętnic w wyniku, którego tętnice ulegają zwężaniu i zamykaniu dopływu krwi. W wyniku tej choroby u mnie została krytycznie zwężona prawa tętnica nerkowa(mam marską nerkę), lewa tętnica nerkowa, krezkowa górna, istotnie zwężony pień trzewny, niedrożna lewa tętnica szyjna wspólna, podobojczykowa i kręgowa. Obie te choroby mają u mnie ciężki przebieg i niestety mimo wielu prób podjęcia leczenia farmakologicznego, sterydoterapii, immunosupresji brak efektów. Od czasu rozpoznania do teraz konieczne były wielokrotne zabiegi poszerzające tętnice, szczególnie tętnice nerki lewej obarczone ryzykiem zamknięcia się nieodwracalnie. Zazwyczaj taki sposób jest jedynym sposobem na uratowanie narządu i przywrócenie mu chociażby częściowej możliwości  podjęcia pracy. U mnie te zabiegi są wykonywane z dużą częstotliwością, gdyż choroba cały czas grasuję w moim organizmie i zwężenia pojawiają się w zawrotnym tempie, w odstępie kilku miesięcy, a nawet czasem kilku tygodni. Dlatego mój entuzjazm znika, moje ciało uległo zniekształceniu i oszpeceniu, siła fizyczna i psychiczna jest już mocno nadszarpnięta, ponieważ od kwietnia 2016 roku choroba bardzo mnie wyniszczyła, mimo brania leków, wlewów dożylnych chemioterapii, cały czas muszę walczyć sama ze sobą, aby mieć wiarę w lepsze jutro. Ze względu na mój stan zdrowia, praktycznie nie pracuje, z nauki też muszę zrezygnować, a koszty utrzymania oraz leków przewyższają moje dochody. Do tej pory byłam osobą aktywną, ukończyłam kilka krakowskich szkół artystycznych, starałam się czerpać radość z tego co robię, wykonując fryzury i makijaże. Pokładam wszelką nadzieję, że znajdę miejsce poza granicami naszego kraju, w którym będą w stanie mi pomóc, bądź znajdzie się lek, na który prawidłowo zareaguje, który zatrzyma skutecznie rozwój choroby i znów będę mogła rozwijać swoje pasje.Nigdy nie prosiłam o pomoc, ale będąc w tak ciężkiej dla mnie sytuacji, zdecydowałam się  poprosić o pomoc, założyłam Subkonto w Fundacji Avalon, jest to subkonto na które można przekazywać wszelkie darowizny, wysyłać smsy charytatywne, oraz przy rozliczeniu można przesłać 1% podatku co pomoże mi na zwrot kosztów za leki i potrzebne środki do życia. Dlatego, BARDZO PROSZĘ o pomoc, jeśli możesz pomóż mi! Przekaż proszę tą prośbę również Twoim znajomym, udostępnij dalej! Z góry dziękuję!!!

Pieczątka, 6736
Dziękujemy!

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja Avalon posiada status Organizacji Pożytku Publicznego i wspiera w sposób bezpośredni ponad 11 000 osób z niepełnosprawnościami oraz przewlekle chorych z całej Polski.

Umożliwiamy naszym podopiecznym dofinansowanie wydatków związanych z leczeniem rehabilitacją oraz najważniejszymi potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności, a także dajemy szansę na realizację indywidualnych celów i pasji OzN (projekt subkont “Weź sprawy we własne ręce” i platforma Helpuj.pl), prowadzimy holistyczną rehabilitację, nastawioną na osiągnięcie jak największej samodzielności i niezależności. Ponad to dajemy możliwość sportowego rozwoju w ekstremalnej formie (Avalon Extreme), a także przeciwdziałamy wykluczeniu osób z niepełnosprawnościami ruchowymi w obszarze seksualności i rodzicielstwa (Sekson).

Każdego dnia walczymy o zmianę społecznego postrzegania niepełnosprawności.

Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych. Obecnie jest to ponad 11 000 osób w różnym wieku z całej Polski.

Dane naszego OPP: