Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Trębicka, 6503

Kilka słów o beneficjencie

Historia mojej choroby choć trwa już prawie 11 lat nadal nie ma szczęśliwego zakończenia, na które tak bardzo liczę i modlę się co dnia. Nazywam się Magdalena Trębicka mam 34 lata....
Historia mojej choroby choć trwa już prawie 11 lat nadal nie ma szczęśliwego zakończenia, na które tak bardzo liczę i modlę się co dnia.Nazywam się Magdalena Trębicka mam 34 lata. Zachorowałam nagle, mając 23 lata. Byłam wówczas na ostatnim roku studiów i miałam wielkie plany na przyszłość...Zakrzepica żyły wątrobowej zniszczyła moją wątrobę. Pierwszy przeszczep wętroby miałam w grudniu 2005 roku, drugi dwa tygodnie później - z powodu ostrej niewydolności i silnego odrzucania wątroby przeszczepionej. Po przeszcepie nie było lekko – spotkało mnie całe mnówstwo komplikacji i powikłań z którymi borykam się po dziś dzień. Szukając przyczyn zakrzepicy odkryto, iż moją chorobą podstawową jest Osteomielofibroza – choroba rozrostowa szpiku zaliczana do chorób sierocych. Szpik włóknieje i przestaje produkwać krew. W 2015 roku zdecodowano się wykonać przeszczep szpiku od dawcy niespokrewnionego. Szpik był już niewydolny – w zasadzie nie pracował. Ponieważ choroba jest wyjatkowo oporna i trudno z nią walczyć, w maju 2016 r. zdecydowano zrobić doszczep aby wspomóc mój nowy szpik. Nadal czekamy na wzrost parametrów i odbudowę systemu immunologicznego. Chemioterapia i ogromna ilość antybiotyków oraz innych podawanych leków zniszczyło moją watrobę. Abym mogła nadal żyć niezbędny będzie kolejny – trzeci już przeszczep wątroby. Ponieważ w moim przypadku jest to bardzo skomplikowana procedura, pomoc znalazłam dopiero w Szpitalu w Brukseli. Za przeszczep będę musiała zapłacić samodzielnie. Proszę o Wasze wsparcie. To jedyna szansa bym mogła jeszcze cieszyć się życiem, zrealizować swoje plany i marzenia i też, tak jak Wy, móc pomagać innym.  

Trębicka, 6503
Dziękujemy!

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym jest ogólnopolską fundacją, będącą organizacją pozarządową non-profit ze statusem Organizacji Pożytku Publicznego (od 2009 r.). Celem Fundacji jest szeroko rozumiana pomoc osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym, m.in.: poprawa jakości życia, spełnianie marzeń oraz zwiększanie samodzielności życiowej podopiecznych, likwidacja barier społecznych oraz promocja sportów ON. Fundacja prowadzi trzy stałe programy: „Weź sprawy we własne ręce” (program subkont, umożliwiający zbieranie środków m.in. z 1% podatku i darowizn), „AVALON ACTIVE” (program aktywnej rehabilitacji) oraz Avalon Extreme (dający możliwość sportowego rozwoju w extremalnej formie). Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób niepełnosprawnych i chorych z całej Polski (ponad 7000 w 2017 r.). Aż 99,3%z nich jest zadowolonych z pracy organizacji i poleca ją innym.

Dane naszego OPP: