Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Chromy, 6406

Kilka słów o beneficjencie

Antek jest skrajnym wcześniakiem urodzonym w 25 tygodniu ciąży. Pierwsze 8 miesięcy życia spędził w szpitalach. Przeszedł operację resekcji części jelit...
Antek jest skrajnym wcześniakiem urodzonym w 25 tygodniu ciąży. Pierwsze 8 miesięcy życia spędził w szpitalach. Przeszedł operację resekcji części jelit. Bakteria, która spowodowała problemy z jelitami doprowadziła również do martwicy paluszków w lewej ręce, które trzeba było amputować. Cierpi na dysplazję oskrzelowo-płucną, przez co nawet pozornie zwykłe przeziębienie może doprowadzić do bezdechów. Ma uszkodzone nerki przez co musi zażywać sporą ilość leków oraz być pod stałą kontrolą nefrologa. Ma problemy z ciśnieniem tętniczym, tarczycą oraz oczkami. Wątroba niestety przez te ilość leków które zażywa od urodzenia też nie jest w najlepszym stanie. Z powodu resekcji jelit jego potrzeby fizjologiczne są znacznie częstsze niż u zdrowego dziecka. Przed nim jeszcze kilka operacji (między innymi brzuszka i dłoni). Potrzeba rehabilitacji jest ogromna. Antoś musi sporo nadgonić w rozwoju fizycznym jak i psychicznym.Miesięczny koszt rehabilitacji i leczenia znacznie przewyższa nasze możliwości finansowe. Jest to ogromna kwota do której dochodzą koszty za dojazdy do rehabilitantów czy specjalistów (Racibórz, Wodzisław Śląski, Radlin, Zabrze, Katowice, Kraków). 

Chromy, 6406
Dziękujemy!

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym jest ogólnopolską fundacją, będącą organizacją pozarządową non-profit ze statusem Organizacji Pożytku Publicznego (od 2009 r.). Celem Fundacji jest szeroko rozumiana pomoc osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym, m.in.: poprawa jakości życia, spełnianie marzeń oraz zwiększanie samodzielności życiowej podopiecznych, likwidacja barier społecznych oraz promocja sportów ON. Fundacja prowadzi trzy stałe programy: „Weź sprawy we własne ręce” (program subkont, umożliwiający zbieranie środków m.in. z 1% podatku i darowizn), „AVALON ACTIVE” (program aktywnej rehabilitacji) oraz Avalon Extreme (dający możliwość sportowego rozwoju w extremalnej formie). Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób niepełnosprawnych i chorych z całej Polski (ponad 7000 w 2017 r.). Aż 99,3%z nich jest zadowolonych z pracy organizacji i poleca ją innym.

Dane naszego OPP: