Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Krzywiec, 6190

Kilka słów o beneficjencie

Alicja w styczniu 2016 roku mając niespełna 6 miesięcy, zachorowała na nowotwór złośliwy - fibrosarcoma infantile. 13 stycznia przeszła pierwszą operację pobrania wycinka z guza, który pojawił się w dystalnej części uda lewego...
Alicja w styczniu 2016 roku mając niespełna 6 miesięcy, zachorowała na nowotwór złośliwy - fibrosarcoma infantile. 13 stycznia przeszła pierwszą operację pobrania wycinka z guza, który pojawił się w dystalnej części uda lewego. 21 lutego przeszła po raz kolejny operację pobrania wycinka, po której w szybkim tempie guz zaczął się rozrastać. W konsekwencji 3 marca Alicji lekarze założyli drogę centralną typu Broviac, aby od 4 marca móc zacząć leczenie - chemioterapię. Leczenie teoretycznie miało zakończyć się po rezonansie który zaplanowany był na 10 maja. Niestety rezonans wykazał zupełnie co innego niż byśmy mogli sobie wyobrazić. Badanie wykazało, że guz minimalnie się zmniejszył, ale zaczął naciekać na mięsień oraz wszystkie naczynia. Chirurdzy nie chcieli się podjąć radykalnej operacji usunięcia guza, gdyż byłaby ona operacją okaleczającą, skutkującą niedowładem kończyny, tak więc 12 maja zostało wznowione leczenie – chemioterapia, lecz już dużo mocniejsza, co automatycznie miało wpływ na złe samopoczucie Alicji oraz złe wyniki. 28 lipca we Wrocławiu Alicja przeszła operację usunięcia guza, po której dalej zostało włączone leczenie - chemioterapia,  dlatego też zwracamy się z ogromna prośbą do wszystkich, którzy mogą nam pomoc i przekazać środki na dalsze leczenie oraz rehabilitację chorej nóżki Alicji i powrót do zdrowia. Za okazaną pomoc z całego serca dziękujemy - rodzice Jolanta i Grzegorz.

Krzywiec, 6190
Dziękujemy!

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym jest ogólnopolską fundacją, będącą organizacją pozarządową non-profit ze statusem Organizacji Pożytku Publicznego (od 2009 r.). Celem Fundacji jest szeroko rozumiana pomoc osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym, m.in.: poprawa jakości życia, spełnianie marzeń oraz zwiększanie samodzielności życiowej podopiecznych, likwidacja barier społecznych oraz promocja sportów ON. Fundacja prowadzi trzy stałe programy: „Weź sprawy we własne ręce” (program subkont, umożliwiający zbieranie środków m.in. z 1% podatku i darowizn), „AVALON ACTIVE” (program aktywnej rehabilitacji) oraz Avalon Extreme (dający możliwość sportowego rozwoju w extremalnej formie). Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób niepełnosprawnych i chorych z całej Polski (ponad 7000 w 2017 r.). Aż 99,3%z nich jest zadowolonych z pracy organizacji i poleca ją innym.

Dane naszego OPP: