Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Strokosz, 3675

Kilka słów o beneficjencie

Bernard ma 15 lat. Choruje na autyzm i upośledzenie umysłowe. Autyzm  sprawia, że syn funkcjonuje w niczym istota z innej planety. Beniu nie zawsze rozumie otaczający go świat  i ludzi, wiele rzeczy i zjawisk przeraża go...
Bernard ma 15 lat. Choruje na autyzm i upośledzenie umysłowe. Autyzm  sprawia, że syn funkcjonuje w niczym istota z innej planety. Beniu nie zawsze rozumie otaczający go świat  i ludzi, wiele rzeczy i zjawisk przeraża go. Inaczej niż zdrowi ludzie odbiera bodźce. Bernard nie mówi, ma trudności w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi. Zamyka się w swoim świecie. Wszystkie moje i jego bliskich wysiłki skupiają się na tym, aby pomóc mu w jak najlepszym funkcjonowaniu w społeczeństwie. Oznacza to bezustanną walkę opartą na wszechstronnej terapii. Praca z Bernardem trwa już wiele lat, postępy są widoczne, ale to bardzo powolny proces. Wciąż nie tracę nadziei, że syn zacznie mówić i przynajmniej w pewnym stopniu stanie się samodzielny.  Koszty terapii znacznie przekraczają moje możliwości finansowe. Dlatego też proszę o pomoc ludzi dobrej woli. Zachęcam również do zakupów na naszych aukcjach, gdzie wystawiamy tworzone wspólnie z Bernardem prace rękodzielnicze.  

Strokosz, 3675
Dziękujemy!

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym jest ogólnopolską fundacją, będącą organizacją pozarządową non-profit ze statusem Organizacji Pożytku Publicznego (od 2009 r.). Celem Fundacji jest szeroko rozumiana pomoc osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym, m.in.: poprawa jakości życia, spełnianie marzeń oraz zwiększanie samodzielności życiowej podopiecznych, likwidacja barier społecznych oraz promocja sportów ON. Fundacja prowadzi trzy stałe programy: „Weź sprawy we własne ręce” (program subkont, umożliwiający zbieranie środków m.in. z 1% podatku i darowizn), „AVALON ACTIVE” (program aktywnej rehabilitacji) oraz Avalon Extreme (dający możliwość sportowego rozwoju w extremalnej formie). Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób niepełnosprawnych i chorych z całej Polski (ponad 7000 w 2017 r.). Aż 99,3%z nich jest zadowolonych z pracy organizacji i poleca ją innym.

Dane naszego OPP: