Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Karpiński, 2537

Kilka słów o beneficjencie

Mateusz Karpiński
POMÓŻ MI SPEŁNIĆ MARZENIE O CHODZENIU!
Nazywam się Mateusz, w dniu 12.11.2010 r. w skutku nieszczęśliwego wypadku doznałem urazu mózgowo-czaszkowego i stłuczenia płuc. Lekarze nie dawali mi szans na przeżycie jednak wygrałem walkę ze śmiercią, a następnie rozpocząłem...
Nazywam się Mateusz, w dniu 12.11.2010 r. w skutku nieszczęśliwego wypadku doznałem urazu mózgowo-czaszkowego i stłuczenia płuc. Lekarze nie dawali mi szans na przeżycie jednak wygrałem walkę ze śmiercią, a następnie rozpocząłem bitwę o powrót do zdrowia i sprawności. Przez sześć miesięcy od urazu byłem w śpiączce. Następnie powoli uczyłem się od początku samodzielnego oddychania, jedzenia, mówienia i poruszania. Dzięki dotychczasowej, systematycznej, ciężkiej pracy i rehabilitacji widać efekty: czytam, piszę, samodzielnie siadam, poruszam się na wózku. Po przebytym zabiegu przedłużenia ścięgna Achillesa po razpierwszy po 3 latach zacząłem  stawiać swoje pierwsze kroki. W chwili obecnej  potrafię przejść samodzielnie do 3 metrów. Abym mógł znowu chodzić potrzebna jest intensywna i kosztowna rehabilitacja, która największe efekty przynosi kiedy jest kompleksowa; np. pobyty na specjalistycznych turnusach. Koszt jednego turnusu to około 5000 zł., a rezultaty są wtedy kiedy przynajmniej raz na dwa miesiąceuczestniczę w takim turnusie. Koszty rehabilitacji są zbyt wysokie abym wraz z moją rodziną mógł je samodzielnie opłacić, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc.  Przekazując 1% podatku lub darowiznę FUNDACJI AVALON z dopiskiem Karpiński, 2537 pomogą mi Państwo w uzbieraniu środków niezbędnych do dalszej rehabilitacji.Za okazaną pomoc dziękujemy.

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym jest ogólnopolską fundacją, będącą organizacją pozarządową non-profit ze statusem Organizacji Pożytku Publicznego (od 2009 r.). Celem Fundacji jest szeroko rozumiana pomoc osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym, m.in.: poprawa jakości życia, spełnianie marzeń oraz zwiększanie samodzielności życiowej podopiecznych, likwidacja barier społecznych oraz promocja sportów ON. Fundacja prowadzi trzy stałe programy: „Weź sprawy we własne ręce” (program subkont, umożliwiający zbieranie środków m.in. z 1% podatku i darowizn), „AVALON ACTIVE” (program aktywnej rehabilitacji) oraz Avalon Extreme (dający możliwość sportowego rozwoju w extremalnej formie). Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób niepełnosprawnych i chorych z całej Polski (ponad 7000 w 2017 r.). Aż 99,3%z nich jest zadowolonych z pracy organizacji i poleca ją innym.

Dane naszego OPP: