Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Łaszyński, 13735

Kilka słów o beneficjencie

Mam na imię Paweł. W czerwcu 2020 roku przeszedłem krwotoczny udar mózgu, w wyniku którego doznałem uszkodzenia ośrodka mowy, a także porażenia prawostronnego, co w konsekwencji doprowadziło do niedowładu prawej ręki i nogi.
Po kilkumiesięcznej rehabilitacji mój stan nadal nie pozwala mi na w pełni samodzielne funkcjonowanie. Do tej pory utrzymuje się u mnie częściowy paraliż prawej strony ciała, utrudniający mi poruszanie się bez wózka i kuli. Występuje również niedowład prawej ręki oraz problemy z komunikacją i mówieniem. Powrót do sprawności wymaga więc systematycznej i kosztownej rehabilitacji ruchowej i neurologopedycznej, dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o wsparcie.

Łaszyński, 13735
Dziękujemy!

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja Avalon posiada status Organizacji Pożytku Publicznego i wspiera w sposób bezpośredni ponad 11 000 osób z niepełnosprawnościami oraz przewlekle chorych z całej Polski.

Umożliwiamy naszym podopiecznym dofinansowanie wydatków związanych z leczeniem rehabilitacją oraz najważniejszymi potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności, a także dajemy szansę na realizację indywidualnych celów i pasji OzN (projekt subkont “Weź sprawy we własne ręce” i platforma Helpuj.pl), prowadzimy holistyczną rehabilitację, nastawioną na osiągnięcie jak największej samodzielności i niezależności. Ponad to dajemy możliwość sportowego rozwoju w ekstremalnej formie (Avalon Extreme), a także przeciwdziałamy wykluczeniu osób z niepełnosprawnościami ruchowymi w obszarze seksualności i rodzicielstwa (Sekson).

Każdego dnia walczymy o zmianę społecznego postrzegania niepełnosprawności.

Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych. Obecnie jest to ponad 11 000 osób w różnym wieku z całej Polski.

Dane naszego OPP: