Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Piwek, 12175

Kilka słów o beneficjencie

Cześć, mam na imię Miki. Urodziłem się z dodatkowym chromosomem, chorym sercem oraz niesprawnymi jelitami, czyli z zespołem Downa, VSD i chorobą Hirschsprunga. Wyłoniono mi stomię, przechodziłem chemioterapię, a poważna wada serca uniemożliwiała mi samodzielne oddychanie.
Lekarze walczyli o mnie przez 84 dni. W ostatnim czasie przeszedłem kolejne dwie operacje - bardzo poważny zabieg usunięcia jelita wraz z zamknięciem stomii oraz plastykę przepukliny brzusznej. Z powikłaniami pooperacyjnymi mierzę się każdego dnia. Mimo codziennego bólu - jestem uśmiechniętym i dzielnym chłopcem. Przede mną lata rehabilitacji i spotkań z wieloma specjalistami.

Piwek, 12175
Dziękujemy!

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja Avalon posiada status Organizacji Pożytku Publicznego i wspiera w sposób bezpośredni ponad 11 000 osób z niepełnosprawnościami oraz przewlekle chorych z całej Polski.

Umożliwiamy naszym podopiecznym dofinansowanie wydatków związanych z leczeniem rehabilitacją oraz najważniejszymi potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności, a także dajemy szansę na realizację indywidualnych celów i pasji OzN (projekt subkont “Weź sprawy we własne ręce” i platforma Helpuj.pl), prowadzimy holistyczną rehabilitację, nastawioną na osiągnięcie jak największej samodzielności i niezależności. Ponad to dajemy możliwość sportowego rozwoju w ekstremalnej formie (Avalon Extreme), a także przeciwdziałamy wykluczeniu osób z niepełnosprawnościami ruchowymi w obszarze seksualności i rodzicielstwa (Sekson).

Każdego dnia walczymy o zmianę społecznego postrzegania niepełnosprawności.

Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych. Obecnie jest to ponad 11 000 osób w różnym wieku z całej Polski.

Dane naszego OPP: