Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Telefon Zaufania dla osób starszych - wspiera setki potrzebujących seniorów w całej Polsce

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich każdego dnia daje samotnym starszym osobom oparcie i poczucie bezpieczeństwa.
Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie zdołamy być wszędzie z naszymi placówkami, ale dzięki Twojej pomocy wszędzie możemy dotrzeć z naszym Telefonem Zaufania dla osób starszych. To miejsce, do którego seniorzy z całej Polski mogą dzwonić ze swoimi problemami, troskami albo zwyczajnie z potrzeby rozmowy z drugą osobą.

Twój 1% podatku przekażemy na zapewnienie starszym samotnym ludziom w całej Polsce wsparcia doświadczonych psychologów, którzy z uwagą i troską wysłuchają każdego. Pomogą poszukać rozwiązań w trudnościach i wesprą w trudnych momentach.

Nasza strona www: www.malibracia.org.pl

Kilka słów o naszej organizacji:

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich działa w Polsce od 2002 roku wspierając przede wszystkim osoby starsze i samotne.
Przeciwdziała marginalizacji osób starszych, łamie stereotypy na temat starości i alarmuje społeczeństwo o trudnej sytuacji seniorów w Polsce.
Stowarzyszenie mali bracia Ubogich to przyjaciele osób starszych.

Stowarzyszenie realizuje i angażuje się w projekty, które mają na celu pomóc seniorom wyjść z izolacji. Fundamentalnym działaniem są odwiedziny wolontariuszy w domach podopiecznych, czyli stały program TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ, który powstał z inicjatywy Stowarzyszenia w odpowiedzi na samotność starszych osób.
Do udziału w Programie rekrutujemy wolontariuszy. Każdy z nich jest przydzielony do jednego podopiecznego, którego regularnie odwiedza. W ten sposób tworzą się więzi, bliskie relacje, a nawet międzypokoleniowe przyjaźnie na wiele lat.

Dane naszego OPP: