Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Kaczerski, 8986

Kilka słów o beneficjencie

Szymon Kaczerski
Szymon Kaczerski ma 4 lata i jest ślicznym dzieckiem. Do 1,5 roku rozwijał się bardzo dobrze. Ale gdy skończył 18 miesięcy przestał reagować na swoje imię, wykonywać proste polecenia i reagować nawet na szczekanie psa. Utracił wszystkie umiejętności, jakie do tego wieku nabył, a przede wszystkim zupełnie cofnęła się mowa...
Szymon Kaczerski ma 4 lata i jest ślicznym dzieckiem. Do 1,5 roku rozwijał się bardzo dobrze. Ale gdy skończył 18 miesięcy przestał reagować na swoje imię, wykonywać proste polecenia i reagować nawet na szczekanie psa. Utracił wszystkie umiejętności, jakie do tego wieku nabył, a przede wszystkim zupełnie cofnęła się mowa. Szymuś zaczął biegać bez celu, kręcić się wokół własnej osi albo siedząc patrzył w przestrzeń. Straciliśmy z nim kontakt zupełnie.Kiedy Szymuś miał 2 latka, udaliśmy się do psychiatry dziecięcego i usłyszeliśmy diagnozę: AUTYZM. Był to dla nas szok. Mieliśmy zdrowe, radosne dziecko i w krótkim czasie okazało się, że Szymek nie chce z nami przebywać. Jakby zaczął żyć obok nas, a nie z nami. Zaczęła się walka z czasem oraz poszukiwanie specjalistów i terapeutów, którzy mogliby pomóc naszemu synkowi. Jednak wydatki związane z przywróceniem go do „naszego świata” przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Szymon chodzi na różne terapie: integrację sensoryczną 2 razy w tygodniu, neurologopedię, masaż, hipoterapię. Do tego dochodzą wizyty u pediatry, neurologa, psychiatry, dietetyka. Wiąże się to z wysokimi kosztami.Obecnie Szymek uczęszcza drugi rok do przedszkola dla dzieci z autyzmem. Na szczęście coraz więcej mówi, ale nadal ma problemy ze zrozumieniem mowy i norm społecznych. Nie bawi się z rówieśnikami. Często krzyczy, złości się, rzuca się na podłogę, szczypie, bije, kopie, gryzie. Ludzie na ulicy patrzą na nas dziwnie albo komentują. Najczęściej słyszymy: „Czy on się tak zawsze zachowuje? Niech pani go uspokoi, co za dziecko. Niech pani zacznie go wychowywać.” A przecież Szymek nie ma na twarzy wypisanej choroby. Przed nami jeszcze dużo pracy. Niestety bez środków pieniężnych nie jesteśmy w stanie pomóc Szymkowi. Dlatego zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie terapii naszego synka.
Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Kaczerski, 8986 pomagacie Państwo Szymonowi w codziennym funkcjonowaniu.

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym jest ogólnopolską fundacją, będącą organizacją pozarządową non-profit ze statusem Organizacji Pożytku Publicznego (od 2009 r.). Celem Fundacji jest szeroko rozumiana pomoc osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym, m.in.: poprawa jakości życia, spełnianie marzeń oraz zwiększanie samodzielności życiowej podopiecznych, likwidacja barier społecznych oraz promocja sportów ON. Fundacja prowadzi trzy stałe programy: „Weź sprawy we własne ręce” (program subkont, umożliwiający zbieranie środków m.in. z 1% podatku i darowizn), „AVALON ACTIVE” (program aktywnej rehabilitacji) oraz Avalon Extreme (dający możliwość sportowego rozwoju w extremalnej formie). Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób niepełnosprawnych i chorych z całej Polski (ponad 7000 w 2017 r.). Aż 99,3%z nich jest zadowolonych z pracy organizacji i poleca ją innym.

Dane naszego OPP: