Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Detko, 8907

Kilka słów o beneficjencie

Marta Detko
Nazywam się Marta Detko, mam 36 lat i od lipca 2016 roku jestem osobą niepełnosprawną. Niestety jak to w życiu bywa choroba przychodzi nagle i zabiera zbyt wiele, tak tez się stało w moim przypadku…
Nazywam się Marta Detko, mam 36 lat i od lipca 2016 roku jestem osobą niepełnosprawną. Niestety jak to w życiu bywa choroba przychodzi nagle i zabiera zbyt wiele, tak tez się stało w moim przypadku…21.07.2016r. wystąpił u mnie silny ból głowy, w badaniu stwierdzono  krwotok podpajęczynówkowy, a mianowicie pęknięcie tętniaka prawej tętnicy szyjnej wewnętrznej. W dniu 30.07.2016r. mój stan zdrowia się pogorszył, na tyle ze zdecydowano o przeniesieniu mnie na oddział OIT z powodu narastającej niewydolności oddechowej i zaburzeń świadomości. Byłam zaintubowana i zastosowano u mnie oddech zastępczy z respiratora. Od 06.0816r. oddychałam samodzielnie. Od czasu wyjścia ze szpitala non stop trwa proces leczenia i rehabilitacji. Nauczyłam się chodzić, ale niestety ręka do tej pory nie ruszyła. Nadal wymagam stałego leczenia, rehabilitacji, specjalnego sprzętu oraz turnusów. Niestety nie wszystkie koszty związane z leczeniem, rehabilitacja są refundowane.W codziennym funkcjonowaniu oraz w wychowywaniu dzieci pomaga mi moja mama, która jest dla mnie ogromnym wsparciem. Niestety same nie mamy możliwości sfinansować wszystkich kosztów dlatego zwracam się do Państwa o pomoc.Będę ogromnie wdzięczna za wsparcie z Państwa strony.
Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Detko, 8907 pomagacie mi Państwo w codziennym funkcjonowaniu oraz w walce o sprawność.

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym jest ogólnopolską fundacją, będącą organizacją pozarządową non-profit ze statusem Organizacji Pożytku Publicznego (od 2009 r.). Celem Fundacji jest szeroko rozumiana pomoc osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym, m.in.: poprawa jakości życia, spełnianie marzeń oraz zwiększanie samodzielności życiowej podopiecznych, likwidacja barier społecznych oraz promocja sportów ON. Fundacja prowadzi trzy stałe programy: „Weź sprawy we własne ręce” (program subkont, umożliwiający zbieranie środków m.in. z 1% podatku i darowizn), „AVALON ACTIVE” (program aktywnej rehabilitacji) oraz Avalon Extreme (dający możliwość sportowego rozwoju w extremalnej formie). Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób niepełnosprawnych i chorych z całej Polski (ponad 7000 w 2017 r.). Aż 99,3%z nich jest zadowolonych z pracy organizacji i poleca ją innym.

Dane naszego OPP: