Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Stenka, 8641

Kilka słów o beneficjencie

Natan zawsze chciał zostać piłkarzem, jednak choroba popsuła jego plany… Neuropatia nerwów wzrokowych Lebera to choroba, która rujnuje życie.
Półtora roku temu, gdy miał 10 lat prawie zabrała Natanowi wzrok. To choroba, której jak na razie nie da się wyleczyć, ale można spowolnić jej postęp. Przyjmowanie leku może wznowić pracę nieaktywnych komórek oka.. Niestety lek jest bardzo drogi. Dzięki wsparciu osób, które przekazały 1% w ubiegłym roku, leczenie Natana było możliwe, za co serdecznie dziękuję. W Stanach prowadzone są badania kliniczne i mam nadzieję, że szybko uda się zastosować terapię genową, ale na razie to tylko „nadzieja”.

Stenka, 8641
Dziękujemy!

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja Avalon posiada status Organizacji Pożytku Publicznego i wspiera w sposób bezpośredni ponad 11 000 osób z niepełnosprawnościami oraz przewlekle chorych z całej Polski.

Umożliwiamy naszym podopiecznym dofinansowanie wydatków związanych z leczeniem rehabilitacją oraz najważniejszymi potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności, a także dajemy szansę na realizację indywidualnych celów i pasji OzN (projekt subkont “Weź sprawy we własne ręce” i platforma Helpuj.pl), prowadzimy holistyczną rehabilitację, nastawioną na osiągnięcie jak największej samodzielności i niezależności. Ponad to dajemy możliwość sportowego rozwoju w ekstremalnej formie (Avalon Extreme), a także przeciwdziałamy wykluczeniu osób z niepełnosprawnościami ruchowymi w obszarze seksualności i rodzicielstwa (Sekson).

Każdego dnia walczymy o zmianę społecznego postrzegania niepełnosprawności.

Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych. Obecnie jest to ponad 11 000 osób w różnym wieku z całej Polski.

Dane naszego OPP: