Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Malczewski, 7053

Kilka słów o beneficjencie

Jesteśmy rodzicami 10 letniego Sebastiana u którego rok temu zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Leczenie jest długotrwałe w jego przypadku polegające na chemioterapii...
Jesteśmy rodzicami 10 letniego Sebastiana u którego rok temu zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Leczenie jest długotrwałe w jego przypadku polegające na chemioterapii i sterydoterapii, które powoduje różne skutki uboczne. W miedzy czasie zmagaliśmy się z sepsą, hepatotoksycznością po chemioterapii, chorobą wenookluzyją naczyń wątrobowych, niekamicznym zapaleniem pęcherzyka żółciowego, obustronną pleuropneumonią oraz aspergillozą płuc.Obecnie Sebuś czuję się dobrze, jest na chemioterapii podtrzymującej, która polega na leczeniu głównie w domu i przyjmowaniu chemii w tabletkach, robieniu wyników kontrolnych krwi raz, czasami dwa razy w tygodniu oraz wizytach w klinice. Leczenie choroby nowotworowej wiąże się ze specjalną dietą i wieloma kosztownymi wydatkami, zakupem leków i suplementów, środków do dezynfekcji, całodobową opieką, rehabilitacją oraz wyjazdami do kliniki. Sebuś ma jeszcze trójkę braci z którymi uwielbia spędzać czas. Często nie może się doczekać kiedy skończą zajęcia i wrócą do domu. Czas z nimi sprawia mu największą radość, gdyż z powodu obniżonej odporności nie może uczęszczać do szkoły oraz do miejsc do których dzieci w jego wieku udają się dla rozrywki i aby rozwijać swoje zainteresowania. Sebuś jak i pozostali chłopcy to całe nasze życie, chcielibyśmy uchronić ich od wszystkiego co złe, dlatego prosimy o wsparcie walki z chorobą naszego synka. Pragniemy również z całego serca podziękować za dotychczasową pomoc i piękne gesty.

Malczewski, 7053
Dziękujemy!

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja Avalon posiada status Organizacji Pożytku Publicznego i wspiera w sposób bezpośredni ponad 11 000 osób z niepełnosprawnościami oraz przewlekle chorych z całej Polski.

Umożliwiamy naszym podopiecznym dofinansowanie wydatków związanych z leczeniem rehabilitacją oraz najważniejszymi potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności, a także dajemy szansę na realizację indywidualnych celów i pasji OzN (projekt subkont “Weź sprawy we własne ręce” i platforma Helpuj.pl), prowadzimy holistyczną rehabilitację, nastawioną na osiągnięcie jak największej samodzielności i niezależności. Ponad to dajemy możliwość sportowego rozwoju w ekstremalnej formie (Avalon Extreme), a także przeciwdziałamy wykluczeniu osób z niepełnosprawnościami ruchowymi w obszarze seksualności i rodzicielstwa (Sekson).

Każdego dnia walczymy o zmianę społecznego postrzegania niepełnosprawności.

Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych. Obecnie jest to ponad 11 000 osób w różnym wieku z całej Polski.

Dane naszego OPP: