Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Brzeziński, 4525

Kilka słów o beneficjencie

Oliver urodził się 08.05.2013 r., niespodziewanie, za wcześnie. W piątej dobie życia organizm powoli zaczął się wyłączać, nerki, układ krążenia, układ oddechowy – sepsa. Doszło do wylewów czwartego (ostatniego) stopnia. Przy pomocy najnowocześniejszej aparatury przetrwał...
Oliver urodził się 08.05.2013 r., niespodziewanie, za wcześnie. W piątej dobie życia organizm powoli zaczął się wyłączać, nerki, układ krążenia, układ oddechowy – sepsa. Doszło do wylewów czwartego (ostatniego) stopnia. Przy pomocy najnowocześniejszej aparatury przetrwał. Choroba jednak pozostawiła po sobie ślad. Porencefalia, ciężko uszkodzony mózg. Lekarze zapewniali, że mózg dziecka jest plastyczny i wylewy się wchłoną. Wyczekiwaliśmy tego momentu, jednak otrzymaliśmy informację, iż wylew spowodował szereg chorób, najniebezpieczniejsze: Mózgowe porażenie dziecięce – nieuszkodzone części mózgu nie przejęły funkcji tych uszkodzonych przez co  każdej czynności Oliver musi się uczyć wciąż od nowa. Syn ma wzmożone napięcie rąk i nóg, w następstwie czego dochodzi do przykurczy oraz deformacji stawów. Osłabione napięcie mięśniowe brzucha, pleców i szyi przeszkadza Oliverowi utrzymać wyprostowaną sylwetkę. Ma cztery lata jeszcze nie siedzi i nie mówi. Epilepsja (padaczka)- u Oliverka to określenie całej grupy zaburzeń neurologicznych, mających charakter przewlekły. Ataki powodowały, że syn zamieniał się w roślinkę Wiele miesięcy jego krótkiego i bolesnego życia minęło kiedy wreszcie mózg dostroił się do leków. Padaczka prawie w całości jest wyciszona. My jednak ze strachem czekamy czy to się nie zmieni. Wielokierunkowa rehabilitacja ruchowa. Oliver wymaga częstych badań diagnostycznych u wielu specjalistów oraz przede wszystkim systematycznej i intensywnej rehabilitacji ruchowej. Trzy godziny tygodniowo w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia są niewystarczająco skuteczne, aby dziecko robiło postępy. Po zabiegu ostrzykiwania toksyną botulinową, który miał na celu uzyskać jak największą poprawę stanu zdrowia Olivera poprzez zmniejszenie napięcia mięśniowego, okazało się, że prywatna rehabilitacja jest niezbędnym elementem procesu usprawniania dziecka. Niestety jest to niezwykle kosztowne. Pomimo choroby Oliver jest niezwykle pogodnym chłopcem. Jest w stanie wypowiedzieć pojedyncze sylaby. Wierzymy, że z pomocą specjalistów również postawi pierwsze kroki. Przed nim jednak wiele miesięcy/lat ciężkiej pracy.  

Brzeziński, 4525
Dziękujemy!

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym jest ogólnopolską fundacją, będącą organizacją pozarządową non-profit ze statusem Organizacji Pożytku Publicznego (od 2009 r.). Celem Fundacji jest szeroko rozumiana pomoc osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym, m.in.: poprawa jakości życia, spełnianie marzeń oraz zwiększanie samodzielności życiowej podopiecznych, likwidacja barier społecznych oraz promocja sportów ON. Fundacja prowadzi trzy stałe programy: „Weź sprawy we własne ręce” (program subkont, umożliwiający zbieranie środków m.in. z 1% podatku i darowizn), „AVALON ACTIVE” (program aktywnej rehabilitacji) oraz Avalon Extreme (dający możliwość sportowego rozwoju w extremalnej formie). Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób niepełnosprawnych i chorych z całej Polski (ponad 7000 w 2017 r.). Aż 99,3%z nich jest zadowolonych z pracy organizacji i poleca ją innym.

Dane naszego OPP: