Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Kosikowska, 365

Kilka słów o beneficjencie

Teresa Kosikowska
POMOŻ MI STANĄĆ NA NOGI!
Nazywam się Teresa Kosikowska, mam 49 lat. W 1980 roku uległam wypadkowi samochodowemu -potrącił mnie pijany kierowca. Uraz głowy, krwiak mózgu, nogi pogruchotane w kilku miejscach, zmiażdżone kości, brak czucia w stopie, zakażenie ran gronkowcem. Przeszłam kilkanaście operacji.
 Nazywam się Teresa Kosikowska, mam 49 lat. W 1980 roku uległam wypadkowi samochodowemu -potrącił mnie pijany kierowca. Uraz głowy, krwiak mózgu, nogi pogruchotane w kilku miejscach, zmiażdżone kości, brak czucia w stopie, zakażenie ran gronkowcem. Przeszłam kilkanaście operacji. Trwało to lata. Pomimo wielu starań nie udało się usunąć zakażenia. W 2009 roku dostałam stanu zapalnego kości. Wybór miałam tylko jeden – życie albo noga. Amputowano mi nogę poniżej kolana. Bardzo to przeżyłam psychicznie i fizycznie. Nie poddałam się jednak. Po 4 miesiącach udało mi się otrzymać tymczasową protezę i buty. Przy mojej niskiej rencie (640zł) proteza była bardzo dużym wydatkiem. Mogłam ją zakupić dzięki pomocy dobrych ludzi. Upłynęło wiele czasu zanim, dzięki swojemu uporowi i wytrwałości w ćwiczeniach nauczyłam się ją zakładać, a później chodzić. Bardzo pomogła mi rehabilitacja. Jednak proteza tymczasowa jest tylko na czas oczekiwania na protezę stałą, która jest inaczej zrobiona, lżejsza, ale także dużo droższa. Proteza ta ułatwi mi moje i tak już trudne życie.  Przekazując 1% podatku lub darowiznę FUNDACJI AVALON z dopiskiem Kosikowska, 365 – wspieracie Państwo mój plan powrotu do zdrowia i pomagacie mi stanąć na nogi. Z góry bardzo dziękuję wszystkim Państwu za dobre serce i wsparcie finansowe, które mi okażecie.

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym jest ogólnopolską fundacją, będącą organizacją pozarządową non-profit ze statusem Organizacji Pożytku Publicznego (od 2009 r.). Celem Fundacji jest szeroko rozumiana pomoc osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym, m.in.: poprawa jakości życia, spełnianie marzeń oraz zwiększanie samodzielności życiowej podopiecznych, likwidacja barier społecznych oraz promocja sportów ON. Fundacja prowadzi trzy stałe programy: „Weź sprawy we własne ręce” (program subkont, umożliwiający zbieranie środków m.in. z 1% podatku i darowizn), „AVALON ACTIVE” (program aktywnej rehabilitacji) oraz Avalon Extreme (dający możliwość sportowego rozwoju w extremalnej formie). Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób niepełnosprawnych i chorych z całej Polski (ponad 7000 w 2017 r.). Aż 99,3%z nich jest zadowolonych z pracy organizacji i poleca ją innym.

Dane naszego OPP: