Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Perciak, 1760

Kilka słów o beneficjencie

Julia Perciak
PROSIMY O POMOC W WALCE Z CHOROBĄ JULCI
Julcia to 12 – letnia dziewczynka, która przy porodzie dostała 10 punktów. Wszystko wskazywało na to, że jest zdrowym dzieckiem. Dopiero, gdy miała półtora roku zaczęliśmy się zastanawiać dlaczego sama nie chodzi. Wkrótce okazało się, że Julia choruje na zespół Leigha (encelopatia martwicza)...
Julcia to 12 – letnia dziewczynka, która przy porodzie dostała 10 punktów. Wszystko wskazywało na to, że jest zdrowym dzieckiem. Dopiero, gdy miała półtora roku zaczęliśmy się zastanawiać dlaczego sama nie chodzi. Wkrótce okazało się, że Julia choruje na zespół Leigha (encelopatia martwicza), który należy do bardzo rzadkich, nieuleczalnych chorób o podłożu genetycznym, polegającym na zaburzonych procesach oddychania komórkowego, co prowadzi do zaburzeń zaopatrzenia tkanek w energię oraz pozbawia mózg i mięśnie energii niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania. Lekarska diagnoza była dla nas szokiem. Nie traciliśmy jednak nadziei. Do 7 roku życia Julia rozwijała się normalnie: chodziła, mówiła, śpiewała, tańczyła. Niestety choroba jej to odebrała. We wrześniu 2009 r. nasza córka zmagała się z infekcją. Po tej infekcji Julcia przestała chodzić, mówić, pojawiły się też problemy z przełykaniem. Julcia dostawała ataków padaczki, a przy atakach miała bezdechy. Obecnie Julcia nie potrafi utrzymać sama równowagi, nawet przy siedzeniu musi mieć podparcie. Każdego dnia dzielnie walczy z chorobą. Zebrane środki chcielibyśmy przeznaczyć na dalsze leczenie i rehabilitację córki. Mimo trudności dnia codziennego, Julcia dzielnie walczy, nie załamując się. Chcemy, aby nasze dziecko mogło żyć normalnie. W walce wspiera nas rodzina, przyjaciele i ludzie dobrej woli. Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji AVALON z dopiskiem Perciak, 1760 pomagacie nam Państwo w walce z chorobą Julci. W imieniu Julci z całego serca dziękujemy za wszelką okazaną pomoc.

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym jest ogólnopolską fundacją, będącą organizacją pozarządową non-profit ze statusem Organizacji Pożytku Publicznego (od 2009 r.). Celem Fundacji jest szeroko rozumiana pomoc osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym, m.in.: poprawa jakości życia, spełnianie marzeń oraz zwiększanie samodzielności życiowej podopiecznych, likwidacja barier społecznych oraz promocja sportów ON. Fundacja prowadzi trzy stałe programy: „Weź sprawy we własne ręce” (program subkont, umożliwiający zbieranie środków m.in. z 1% podatku i darowizn), „AVALON ACTIVE” (program aktywnej rehabilitacji) oraz Avalon Extreme (dający możliwość sportowego rozwoju w extremalnej formie). Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób niepełnosprawnych i chorych z całej Polski (ponad 7000 w 2017 r.). Aż 99,3%z nich jest zadowolonych z pracy organizacji i poleca ją innym.

Dane naszego OPP: