Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Potocka, 1482

Kilka słów o beneficjencie

Paulina Potocka
Nazywam się Paulina Potocka, mam 25 lat. W wieku 8 lat rozpoznano u mnie guza móżdżku i pnia mózgu.  Musiałam poddać się bardzo ciężkiej operacji, która częściowo się nie powiodła. Po operacji byłam dwa miesiące w śpiączce. Gdy się wybudziłam, byłam całkowicie sparaliżowana i zależna od osób trzecich...
  Nazywam się Paulina Potocka, mam 25 lat. W wieku 8 lat rozpoznano u mnie guza móżdżku i pnia mózgu.  Musiałam poddać się bardzo ciężkiej operacji, która częściowo się nie powiodła. Po operacji byłam dwa miesiące w śpiączce. Gdy się wybudziłam, byłam całkowicie sparaliżowana i zależna od osób trzecich. Przeszłam długą i kosztowną drogę powrotu do zdrowia. Obecnie borykam się z pozostałościami po chorobie, które sprawiają mi trudności w moim codziennym życiu. Moje problemy polegają na zaburzeniach koordynacji wzrokowej oraz ruchowej, jak również na wolniejszym tempie mówienia, a także wolniejszym wykonywaniu różnych codziennych czynności.Te wszystkie przeciwności nie są jednak w stanie odebrać mi radości życia i zadumy nad pięknem świata, którego częścią mogę być każdego dnia. Choroba pomogła mi zobaczyć , że żyjąc dla innych i pomagając im,  jednocześnie pomagam sobie. Pomimo tego,  iż nie jestem w stanie podjąć pracy, nie poddaję się i walczę o lepsze jutro.Dzięki samozaparciu skończyłam technikum odzieżowe i różne kursy, m.in. kurs masażu i pierwszej pomocy. Swoje nabyte doświadczenie i wiedzę wykorzystuję m.in. pomagając chorym dzieciom w hospicjum, poświęcam też swój czas będąc wolontariuszką dla osób starszych i potrzebujących.  Nie należę do osób zamożnych, ale bardzo zależy mi na dalszym zdobywaniu wiedzy w kierunku medycznym i uczestnictwie w wszelkiego rodzaju kursach. Abym mogła spełnić te plany, niezbędna mi jest kosztowna rehabilitacja. Pragnę nadal pomagać innym. Przekazując 1% lub darowiznę na moje subkonto w Fundacji AVALON  z dopiskiem Potocka, 1482 sprawicie, że spełnią się (choć niektóre) moje  marzenia, tj. chciałabym założyć rodzinę i spełniać swoją dotychczasową pasję, dając ludziom chociaż odrobinę ciepła i zrozumienia.

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym jest ogólnopolską fundacją, będącą organizacją pozarządową non-profit ze statusem Organizacji Pożytku Publicznego (od 2009 r.). Celem Fundacji jest szeroko rozumiana pomoc osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym, m.in.: poprawa jakości życia, spełnianie marzeń oraz zwiększanie samodzielności życiowej podopiecznych, likwidacja barier społecznych oraz promocja sportów ON. Fundacja prowadzi trzy stałe programy: „Weź sprawy we własne ręce” (program subkont, umożliwiający zbieranie środków m.in. z 1% podatku i darowizn), „AVALON ACTIVE” (program aktywnej rehabilitacji) oraz Avalon Extreme (dający możliwość sportowego rozwoju w extremalnej formie). Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób niepełnosprawnych i chorych z całej Polski (ponad 7000 w 2017 r.). Aż 99,3%z nich jest zadowolonych z pracy organizacji i poleca ją innym.

Dane naszego OPP: