Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Cieśluk, 1004

Kilka słów o beneficjencie

Katarzyna Cieśluk
"PRAGNĘ ŻYĆ KAŻDYM DNIEM I CHCĘ BYĆ SZCZĘŚLIWA MIMO, ŻE JESTEM NA WÓZKU''
Nazywam się Katarzyna Cieśluk. Do niedawna byłam pełną życia młodą kobietą. Czerpałam z niego całymi garściami. Praca, marzenia, grono przyjaciół. Niestety, znienacka zaatakowała mnie choroba. Diagnoza lekarska brzmiała jak wyrok...
Nazywam się Katarzyna Cieśluk. Do niedawna byłam pełną życia młodą kobietą. Czerpałam z niego całymi garściami. Praca, marzenia, grono przyjaciół. Niestety, znienacka zaatakowała mnie choroba. Diagnoza lekarska brzmiała jak wyrok. W 2009 roku przeszłam dwie operacje guza rdzenia kręgowego, w wyniku których doszło do uszkodzenia rdzenia i powstał u mnie paraliż od pasa w dół. W jednej chwili zawalił się mój świat, nie mogłam pogodzić się z tym, dlaczego ja i z tym co się stało i jak odnaleźć się w nowej sytuacji. Po dziesięciu miesiącach pobytu w szpitalu i ośrodku rehabilitacyjnym przyjechałam do domu na wózku inwalidzkim.Najpierw walczyłam o życie, potem o zdrowie i zagojenie ran odleży nowych, które leczyłam dwa lata i po roku czasu okazało się, że mam poważne problemy neurologiczne, czyli kompleksowy zespół bólowy zwany chorobą SUDECKA, który powstał przy uszkodzeniu rdzenia kręgowego i nerwów obwodowych. Bardzo pomogli mi i nadal pomagają lekarze z hospicjum "Miłosierdzia Bożego" w Gliwicach, do którego się zapisałam.W chwili obecnej jestem po pięciu operacjach. W 2012 roku przeszłam poważną operację ropnia odleżynowego w stawie biodrowym i usunięcia martwicy kości biodrowej i udowej w szpitalu w Piekarach Śląskich, w konsekwencji nogę mam krótszą o 5 cm. W tym roku kolejny raz podnoszę się z choroby i zaczynam bardzo kosztowną rehabilitację neurologiczną metodą PNF, która jest skuteczna w moim leczeniu. Wiem, że nie będę już chodzić i pogodziłam się z tą myślą, ale chcę dążyć do w miarę normalnego życia będąc na wózku.  Dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku lub darowizny na moje subkonto w FUNDACJI AVALON z dopiskiem Cieśluk, 1004 W ten sposób wpieracie Państwo moją rehabilitację, bym przy pomocy leków i ćwiczeń mogła w miarę normalnie funkcjonować, żyć na wózku i dać sobie radę samej w przyszłości. Za każdą pomoc bardzo dziękuję.

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym jest ogólnopolską fundacją, będącą organizacją pozarządową non-profit ze statusem Organizacji Pożytku Publicznego (od 2009 r.). Celem Fundacji jest szeroko rozumiana pomoc osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym, m.in.: poprawa jakości życia, spełnianie marzeń oraz zwiększanie samodzielności życiowej podopiecznych, likwidacja barier społecznych oraz promocja sportów ON. Fundacja prowadzi trzy stałe programy: „Weź sprawy we własne ręce” (program subkont, umożliwiający zbieranie środków m.in. z 1% podatku i darowizn), „AVALON ACTIVE” (program aktywnej rehabilitacji) oraz Avalon Extreme (dający możliwość sportowego rozwoju w extremalnej formie). Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób niepełnosprawnych i chorych z całej Polski (ponad 7000 w 2017 r.). Aż 99,3%z nich jest zadowolonych z pracy organizacji i poleca ją innym.

Dane naszego OPP: