Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Wszechstronna profilaktyka raka płuca

Rak płuc przebiega często w sposób bezobjawowy. Charakterystyczne objawy pojawiają się zwykle późno, dlatego rozpoznanie następuje najczęściej już w zaawansowanej fazie choroby. Zaledwie 14% zachorowań udaje się wykryć na tyle wcześnie, by można było podjąć leczenie chirurgiczne. Dlatego tak ważne są wszelkie działania zmierzające do uświadamiania społeczeństwa. Zarówno profilaktyka pierwotna taka jak zdrowy, aktywny tryb życia wolny od dymu papierosowego jak i tzw. profilaktyka wtórna czyli zapobieganie konsekwencjom choroby przez wczesne jej wykrycie, polegająca na regularnym badaniu osób zdrowych, bez objawów, za to znajdujących się w tzw. grupie ryzyka.

Nasza strona www: www.rakpluca.szczecin.pl

Kilka słów o naszej organizacji:

Misją Stowarzyszenia Walki z Rakiem Płuca Oddział Szczecin jest przede wszystkim poprawa sytuacji pacjentów chorych na raka płuca. Stowarzyszenie chce również zwrócić uwagę społeczeństwa na zagrożenie wpływające na zwiększoną zachorowalność na nowotwór płuca w Polsce oraz zjednoczyć pacjentów, opiekunów, specjalistów w dziedzinie ochrony zdrowia, polityków i przedstawicieli środków masowego przekazu w walce przeciwko tej chorobie.

Dane naszego OPP: