W tym roku wyszłam za mąż, w związku z czym dokonałam zmiany dowodu osobistego. Czy w rocznym PIT za rok, w którym zmieniłam stan cywilny i zmieniłam dowód osobisty powinnam wpisać moje dane dotychczasowe? Nie prowadzę działalności gospodarczej, mam tylko umowę o pracę.

Nie, w tym przypadku powinna Pani posłużyć się danymi aktualnymi na dzień złożenia zeznania podatkowego. Proszę pamiętać, że w przypadku zmiany adresu miejsca zamieszkania przez podatnika będącego osobą fizyczną objętą rejestrem PESEL nieprowadzącą działalności gospodarczej lub niebędącą zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług, podanie danych w deklaracji jest jednoznaczna z aktualizacją danych dla celów podatkowych. Alternatywnie, w trakcie roku podatkowego może Pani posłużyć się dokumentem ZAP-3 (lub NIP-7) podając nowe dane adresowe. Obie formy są dozwolone.

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akcepuję