Już teraz możesz pobrać Program e-pity 2017 w wersji umożliwiającej rozliczenie PIT 2017 przez internet.

Aplikacja zostanie zaktualizowana automatycznie abyś po 20 marca 2018 mógł wygodnie wczytać Twój wstępnie wypełniony PIT (PFR)  i wysłać rozliczenia PIT.

Najlepszy sposób na bezbłędne rozliczenie dzięki wstępnie wypełnionemu zeznaniu PFR

Sprawdź jak wypełnić PIT-a w 5 minut, skorzystać z ulg i odliczeń oraz wygodnie wysłać e-pity.
Zobacz film, jak wczytać swój wstępnie wypełniony PIT PFR z Portalu Podatkowego Ministerstwa Finansów. 

Z programem e-pity nie musisz znać się na podatkach. Wypełnisz swojego PIT-a za 2017 rok szybko i bezpiecznie korzystając z Kreatora, który poprowadzi Cię krok po kroku. Wypełnisz swojego PIT-a za 2017 rok szybko i bezpiecznie, także w wersji mobilnej na Twoim telefonie komórkowym lub tablecie.
Możesz skorzystać także z naszych poradników w dziale ABC podatki lub pobrać darmowy e-book.

Wstępnie wypełniony PIT (PFR) w pytaniach i odpowiedziach:

Co daje mi skorzystanie z usługi - wstępnie wypełnionego PIT (PFR)?

Dzięki wczytaniu danych wstępnie wypełnionego PIT-a (PFR), nie będziesz musiał przepisywać ręcznie wielu informacji, takich jak: koszty, zaliczki, wpłacone składki społeczne i zdrowotne. Im więcej masz PIT-ów -11, 8C lub PIT-40A/11A tym szybciej i bez ryzyka błędu wypełnisz swoją deklarację.

Czytaj też dokumentację - Help PFR,
broszurę informacyjną PFR

Czym różni się obsługa PFR w e-pity od usługi dostępnej na Portalu Podatkowym?

Aplikacja e-pity, jest pewnego rodzaju „nakładką” na usługę, jaką przygotowało Ministerstwo Finansów i po prostu korzysta z jej mechanizmów. Oczywiście, jeżeli wolisz skorzystać z usługi PFR bezpośrednio na Portalu Podatkowym, zrób to i porównaj funkcjonalność obu rozwiązań - wybierz tą, która bardziej Ci odpowiada. Usługę PFR udostępniliśmy dlatego, ponieważ uważamy ją za bardzo praktyczną i wygodną – godną polecenia wszystkim użytkownikom e-pity.

Nasza aplikacja nie zostawia podatnika samego z wstępnie przygotowanym PIT-em, tylko prowadzi go bezpiecznie krok po kroku, tak by nie popełnił błędu i nie zapomniał o pozostałych przychodach. Dajemy Ci możliwość modyfikacji kosztów oraz przypominamy Ci o przysługujących ulgach i odliczeniach tak, aby zwrot Twojego podatku był jak największy lub podatek do zapłaty, jak najniższy.

Za wyborem e-pity przemawia też wiele innych korzyści, za które ceni go liczna rzesza Użytkowników, w tym np. brak konieczności przepisywania danych podatnika i danych jego rodziny z lat poprzednich, czy dostępność do kwoty przychodu z deklaracji za poprzedni rok - niezbędnej do wysyłki PIT-a do systemu e-deklaracje.gov.pl. Swój wstępnie przygotowany PIT (PFR) wczytało, uzupełniło o dodatkowe dane i rozliczyło w naszej aplikacji już ponad 450.000 podatników!

Poza tym, możesz skorzystać z tej usługi nie tylko poprzez stronę www – jak proponuje Ministerstwo Finansów, ale w wygodnej aplikacji pobranej na komputer lub tablet, która pozwala Ci wypełniać PIT-a w dowolnym trybie. W aplikacji e-pity zawsze możesz przerwać proces rozliczania deklaracji, zapisać dane i w dogodnym dla Ciebie momencie dokończyć jego wypełnianie.

Czy wczytanie wstępnie wypełnionego PIT-a (PFR) do e-pity jest bezpieczne?

Warunkiem wczytania danych PFR do aplikacji e-pity jest podanie Twoich prawidłowych danych uwierzytelniających, niezbędnych do autoryzacji usługi PFR. Zwróć jednak uwagę, że rozliczając swojego PIT-a, bez korzystania z usługi PFR, musiałbyś wpisać dokładnie te same dane autoryzacyjne do swojej deklaracji PIT w programie e-pity, tyle tylko, że samodzielnie.

Transmisja danych pomiędzy aplikacją e-pity (serwerami e-file), a Portalem Podatkowym (serwerami Ministerstwa Finansów), odbywa się w bezpieczny sposób, z wykorzystaniem algorytmów szyfrowania danych (SSL), a z momentem wczytania ich do aplikacji, dane te usuwane są automatycznie z serwerów e-file. W wersji desktop natomiast, zaznaczając w: Plik->Ustawienia->e-Deklaracje – opcję:
[X] Wczytuj dane z Portalu Podatkowego bez udziału serwera e-file - dane wczytają się bezpośrednio do Twojego komputera.

Jest to zgodne z naszą zasadą, by ze względów bezpieczeństwa nie przechowywać żadnych Twoich danych wprowadzanych do programu. Twoje dane są zawsze bezpieczne, ponieważ zapisywane są wyłącznie na Twoim komputerze i tylko Ty masz do nich dostęp!

e-pity - najlepszy sposób na bezstresowe rozliczenie PIT-a

Bezpieczeństwo Twoich danych

Bezpieczeństwo danych to nasz najwyższy priorytet. Twoje dane są zapisywane wyłącznie na Twoim komputerze. Nie przechowujemy ich na naszych serwerach, ani na serwerach firm zewnętrznych. Jeżeli chcesz, możesz je samodzielnie zapisać w Google Drive. Transmisja danych jest szyfrowana i bezpieczna jak w banku, co gwarantuje 128 bitowy klucz protokołu SSL GeoTrust. Bezpieczeństwo programu e-pity potwierdził także lider programów antywirusowych – firma Avast.

Pozytywna opinia księgowych

Poprawność programu e-pity oraz jego zgodność z obowiązującymi przepisami potwierdziło Biuro Usług Informatycznych Stowarzyszenia Księgowych w Polsce (najstarsza - ponad 100 lat tradycji - i największa polska organizacja skupiająca księgowych). Poprawność i użyteczność programu potwierdzają także księgowi oraz doradcy podatkowi, którzy od 8 lat korzystają z aplikacji e-pity wypełniając deklarację swoich klientów – firm i osób prywatnych.

Możesz wczytać - Wstępnie Wypełniony PIT - PFR

W połowie marca Ministerstwo Finansów udostępnia wszystkim podatnikom, którzy otrzymali PIT-11, PIT-8C, PIT-R, PIT-40A/11A możliwość pobrania z Portalu Podatnika - Wstępnie Wypełnionej deklaracji PIT-37 lub PIT-38 w skrócie PFR (z angielskiego Pre- Filed tax Return). Aplikacja e-pity, stanowi pewnego rodzaju „nakładkę” na usługę przygotowaną przez Ministerstwo, dodaje do niej praktyczne funkcjonalności i otwiera ją na podatników składających także inne deklaracje np. PIT-36. Program e-pity umożliwia bezpieczne pobranie danych PFR z Portalu Podatkowego, pozwala uzupełnić je o kwoty przychodów z innych źródeł oraz modyfikować koszty. Aplikacja zadba także o to, by podatnik nie zapomniał o przysługujących mu ulgach i odliczeniach. Użytkownicy e-pity pobrali już ponad 450.000 wstępnie przygotowanych PIT-ów.

Możesz wysyłać e-Deklaracje

Program e-pity 2017 obsługuje wysyłkę wszystkich dostępnych PIT-ów przez internet do systemu e-Deklaracje.gov.pl i to zarówno podpisanych kwalifikowanym podpisem, jak i przy wykorzystaniu danych weryfikacyjnych bez konieczności użycia e-podpisu. Przed wysyłką program weryfikuje poprawność wprowadzonych danych. Umożliwia także śledzenie komunikacji z serwerami Ministerstwa Finansów aż do automatycznego odbioru UPO na konto e-mail. Użytkownicy naszej aplikacji przesłali już skutecznie ponad 6 500 000 e-deklaracji.
Nowość: e-deklarację PIT-37 wyślesz także szybko i bezpiecznie z wersji mobilnej e-pity, prosto z Twojego telefonu komórkowego lub tabletu.

e-Pisma do wszystkich urzędów skarbowych w Polsce

Program e-pity 2017 pozwala także na elektroniczną wysyłkę pism, wniosków i podań do wszystkich urzędów skarbowych w Polsce. W aplikacji znajdziesz gotowe wzory najpopularniejszych pism, m.in. wnioski o zaliczenie nadpłaty podatku, zwrot nadpłaty, rozłożenie podatku na raty czy odroczenie płatności. Program automatycznie wypełni pismo Twoimi danymi, a Ty bez wychodzenia z domu wyślesz swoją e-korespondencję na Elektroniczną Skrzynkę Podawczą właściwego urzędu skarbowego, wybierając go z listy. Aplikacja umożliwia także e-wysłanie do urzędu własnych dokumentów załączanych z komputera w formie plików *doc, *pdf-a lub za pomocą skanu.

Program e-pity najlepszy w Polsce

Program e-pity został uhonorowany certyfikatem „Najlepsze w Polsce”. Potwierdzeniem przyznanej nagrody są tysiące pozytywnych opinii, wysokie oceny partnerów oraz branżowych blogerów. A przede wszystkim ponad 20 milionów zadowolonych klientów. Program e-pity jest najbardziej zaawansowaną technologicznie aplikacją do rozliczeń PIT – obsługuje 5 systemów operacyjnych i rozlicza największą liczbę deklaracji. Skalę działania najlepiej obrazuje fakt z 27 kwietnia 2017 roku, kiedy to system e-pity jednej doby rozliczył ponad 90 000 deklaracji, każdej jednej minuty wypełniano 62 PITy - 1 PIT na sekundę.

PFR w e-pity Po prostu

  • Bez instalacji dodatkowej wtyczki (plugin)
  • Kreator PIT lub aktywne deklaracje
  • Wstępnie wypełniony PIT - wczytanie PFR
  • Automatyczny weryfikator e-deklaracji
  • Automatyczne potwierdzenie UPO na e-mail
  • Bezpiecznie - dane zostają wyłącznie u Ciebie 
  • Za darmo także do użytku komercyjnego 
  • Ponad 20.000.000 pobrań programu


Opinie użytkowników

4,8
4,8 na 5 gwiazdek
7.7 tys. opinii

Opinie pochodzą z profilu e-pity na

Bardzo prosty w obsłudze program, polecam wszystkim, którzy tak jak ja pierwszy raz rozliczają sie sami i nie czują się pewnie w tym temacie :)

5 Izabela, 2018-02-16

Program jak najbardziej wart polecenia. Przetestowałem kilka polecanych aplikacji i tylko ta, w sposób przyjazny i intuicyjny pozwoliła dobrze wypełnić różnego rodzaju deklaracje. Użytkownik nie pozostaje samotny, na każde pytanie zadane na pomocniczy adres e-mail dostajemy rzetelną, a zarazem szybką odpowiedź. Sam proces wysłania e-Deklaracji bardzo prosty. Komunikaty pomocnicze, możliwość wpisania własnego KRS- jak dla mnie największy plus tego typu programów.

5 Rafał, 2018-02-15

Serdecznie polecam! Już kolejny rok nie martwię się kolejkami i dojazdem do Urzędu. Ponadto program jest bardzo przejrzysty i zrozumiały, nie trzeba wypełniać odręcznie niezrozumiałych dokumentów i ogarniać cyferki, program wszystko podpowie. Dowolny problem da się rozwiązać zdalnie i samodzielnie.

5 Katsiaryna, 2018-02-14

wszystko trwał nanosekundy i po bólu, super program. szukałem na stronie gov......stres

5 Bolesław, 2018-02-14

Polecam ten program. Ułatwia w maksymalny sposób wypełnianie deklaracji. Pamięta dane z poprzedniego roku. KRS do wyboru, niczego nie narzuca. Wysyłanie deklaracji on-line lub osobiście - do wyboru. Możliwość drukowania lub wysyłanie na maila formularzy Pit i UPO razem lub osobno. Pełna dowolność i prostota. Jeszcze raz Polecam!

5 Ryszard, 2018-02-12

To mój pierwszy raz z programem i to wersji na Maca. Jednym słowem - rewelacja !! Prosty, intuicyjny, pozwala na wiele sposobów edycji. Na serio polecam.
Do tej pory używałem oficjalnego programu z Ministerstwa Finansów, ale wersja nie spełniła moich oczekiwań w tym roku, bo potrzebowałem czegoś bardziej uniwersalnego i posiadającego więcej opcji.
To właśnie dostałem.
Polecam raz jeszcze !!!

5 Sebastian, 2018-02-12

Bardzo fajny program. Rozliczam się bez wychodzenia z domu . Po kilku minutach od wysłania deklaracji otrzymuję urzędowe poświadczenie odbioru dokumentu elektronicznego. Polecam korzystanie z tego programu.

4 Stanisław, 2018-02-10

Korzystam z programu już od 2014 roku jest bardzo prosty no i zostałam rodzinnym specjalistą do współpracy z fiskuse.Gratuluję

5 Małgorzata, 2018-02-09

Bardzo dobry program, korzystam z programu od kilku lat. Szybko, prosto i bez odwiedzania urzędu skarbowego mogę się rozliczyć.

5 Marzena, 2018-02-08

Drugi rok korzystam z tego programu i jestem wprost szczęśliwa,że mogę to zrobić bezproblemowo.Świetny program.Polecam w 100% i dziękuję za pomoc bo ja akurat jestem osobą niepełnosprawną ruchowo i dla mnie to jest cudowne wyjście.

5 Genowefa, 2018-02-07

Rewelacja. Miałem awarię dysku w komputerze. Po zainstalowaniu nowego systemu i zainstalowaniu nowej wersji e-pitów, udało się z pofragmentowanych kawałków plików na dysku odtworzyć PITy i jako bonus pobrał z sieci UPO dla tych plików wysłanych miesiąc wcześniej.

5 Ferdynand, 2018-02-06

Od kilku lat korzystam z programu i jestem bardzo zadowolona. polecam każdemu, jest czytelny i łatwy w obsłudze

5 Marzanna, 2018-02-05

Jesteście super.!!!!! Prosty i łatwy program bardzo łatwo i szybko wypełniam PIT jestem bardzo zadowolona Próbowałam innych programów, ale to nie było to czego oczekiwałam.Dziękuję i pozdrawiam

5 Wiesława, 2018-02-05

O kilku lat korzystam z programu .Rozliczam siebie bliskich i sąsiadów jestem bardzo zadowolona. Program łatwy ,szybki i intuicyjny baaardzo pomocny w i tak ciężkim życiu

2 Marlena, 2018-02-05

KORZYSTAM Z WASZEGO PROGRAMU OD KILKU LAT I JESTEM BARDZO ZADOWOLONA, JEST TO PROGRAM POZWALAJĄCY NA SZYBKIE I PEŁNE ZROZUMIENIA WYPEŁNIENIE PITów ORAZ UMOŻLIWIA PRZESYŁANIE DEKLARACJI DROGĄ ELEKTRONICZNĄ. DUŻYM PLUSEM JEST MOŻLIWOŚĆ DOKONYWANIA WYBORU OPP LUB WPISYWANIA NR KRS SWOICH ZNAJOMYCH . POLECAM - pozdrawiam

5 Jadwiga, 2018-02-04

Super platforma! bardzo łatwa i szybka w użyciu, nawet dla osoby, która nie ma pojęcia o PIT-ach, tak jak ja ;-) Dałbym nawet 6*

5 Zbyszek, 2018-02-03

To jest to! Prosty i przemyślany - kilka wpisów i kliknięć i po sprawie. Korzystam już kilka lat z rzędu. Fajna sprawa z przekazaniem 1% na OPP (wybieram ja, nie program). Jak mogłam kiedyś żyć bez niego??? Wszystko pamięta, moje dane same się wpisują, pamięta dochód z zeszłego roku. Bardzo polecam - 5 minut pracy i można zasiąść do kawki!!!

5 Elżbieta, 2018-02-02

Powiem tylko tyle: ten program jest najlepszy.
Kiedyś próbowałem innych, ale odkąd znalazłem e-pity, korzystam tylko z tego.
Bardzo łatwy w obsłudze, wiele możliwości, po prostu nic dodać nic ująć.
Mam tylko jedno pytanie, zawsze dostarczałem wypełniony i wydrukowany pit osobiście do urzędu, w tym roku chcę wysłać go przez internet prosto z programu. Wiem, że jest to możliwe, tylko czy aby to zrobić muszę mieć na komputerze zainstalowane jakieś dodatkowe programy lub wtyczki? Czy wystarczy sam program e-pity i dostęp do internetu?

5 Adrian, 2018-02-01

Super platforma! bardzo łatwa i szybka w uzyciu, nawet dla osoby, ktora nie ma pojecia o PIT-ach, tak jak ja ;-) dzięki e-pity, życie staje się prostsze! :-)
Dziekuje!!!

5 Kasia, 2018-01-31

Doskonały program do obliczania PIT. Prosty, intuicyjny będący wspaniałą pomocą dla zwykłego podatnika. Możliwość odliczeń 1% na 5 z plusem, chociaż można byłoby zaznaczyć wyrażniej, że można wybrać inna OPP niż ta zaznaczona. Ja zorientowałam się po dłuższej chwili szukania ;) Polecam

5 Joanna, 2018-01-31

Informacje dotyczące plików cookies:

Nasz serwis korzysta z plików cookies i innych technologii w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Plików Cookies i Innych Technologii. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.