Kowalski zamieszkały w Poznaniu i prowadzący tam działalność gospodarczą zatrudnia 22 pracowników. Podatnik prowadzi samodzielną działalność gospodarczą, nie zdecydował się na działanie w formie spółki z o.o. Rozliczenie jako płatnik przedstawiało się w sposób następujący – z 22 pracowników:

  1. 10 z nich zatrudnionych jest na umowę o pracę, jeden z nich został zwolniony na koniec listopada
  2. jeden z pracowników jest na kontrakcie menadżerskim
  3. dwóch pracowników zatrudnionych jest na umowę o dzieło
  4. czterech pracowników jest zatrudnionych na umowę zlecenie
  5. jedna pracownica dodatkowo pozostaje na zwolnieniu chorobowym z tytułu zasiłku macierzyńskiego
  6. sześciu pracowników korzystało z wynagrodzenia chorobowego (byli na urlopie chorobowym);
  7. trzech z powyższych sześciu pracowników uzyskiwało również przychody z zasiłku chorobowego (zatem przebywało na zwolnieniu dłużej niż 33 dni w roku podatkowym), którego płatnikiem zgodnie z art. 61 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz. U. 2010, nr 77, poz. 512) pozostaje płatnik składek na ubezpieczenie chorobowe (pracodawca).
  8. przedsiębiorstwo zatrudnia 4 pracowników na zasadzie działalności gospodarczej – wystawiają comiesięcznie faktury VAT na rzecz przedsiębiorstwa.

PIT-4R Kowalski złoży do 30 stycznia 2012 r. W zakresie zatrudnienia, a w zasadzie pozostawania w kontaktach gospodarczych z 4 pracownikami prowadzącymi własną działalność gospodarczą – podatnik nie dokonuje rozliczenia zaliczek i nie ujmuje ich dochodu w PIT-4R

Wspieramy OPP

Nasi partnerzy

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję