Chciałbym wybrać rozliczenie najmu ryczałtowo. Co powinienem wpisać w takie oświadczenie?

Oświadczenie powinno zawierać dane podatnika, w szczególności jego imię i nazwisko i adres zamieszkania lub pobytu i adres organu skarbowego, do którego jest kierowane oraz osnowę pisma, czyli wskazanie, że podatnik decyduje się na wybór formy ryczałtowej. Pismo powinno być podpisane. Podanie nie spełniające wymogów formalnych organ zwróci celem uzupełnienia braków, a pismo nie zawierające adresu – pozostawi bez rozpoznania.

Ważne jest, by podatnik pismo złożył w terminie. Termin materialny, o którym tu mówimy (wynikający z ustawy o podatku ryczałtowym) – czyli 20 dzień miesiąca następującego po miesiącu, w którym uzyskano pierwszy przychód z najmu albo do końca roku w przypadku przychodów z grudnia – nie podlega wzruszeniu. Datą doręczenia będzie również data wysyłki oświadczenia pocztą polską.

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akcepuję