Czy rozliczając się ryczałtem, a także na zasadach ogólnych (różne źródła) mam możliwość odliczać ulgi budowlane? Jakie obecnie przysługują mi ulgi i w której rubryce mogę je wpisywać?

Obecnie nie występują żadne nowe ulgi budowlane, a zakres odliczeń, które obowiązują dotyczy jedynie ulg, do których podatnik nabył prawa w latach wcześniejszych. Zatem nie ma Pan możliwości wpisywać praw do ulg nowo nabytych.

Co więcej, w przypadku korzystania z ulg nabytych proporcjonalnie w ramach rozliczeń PIT-28 i PIT-37 rubryka służy podaniu odliczeń ulgi wykorzystanej w drugim z rozliczeń podatkowych.

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akcepuję