z dnia: 2023-12-14

Mamy przyjemność zaprezentować raport pt. "Co Polacy wiedzą o podatkach?", który oferuje analizę wiedzy Polaków na temat obowiązków i przywilejów podatkowych. Wyniki badania, przeprowadzonego przez SW Research na reprezentatywnej próbie Polek i Polaków, ujawniają, że choć większość Polaków (64%) uważa się za świadomych podstawowych zasad podatkowych, to jednak istnieje znaczna luka w ich praktycznej wiedzy, szczególnie w zakresie ulg i odliczeń podatkowych

Zwraca uwagę brak wystarczającej wiedzy dotyczącej podatków oraz potrzebę edukacji w tym zakresie. Świadomość podatkowa w Polsce jest zróżnicowana, a wiedza często chaotyczna. Przykładowo, tylko 55% respondentów zdawało sobie sprawę, że płaci podatek VAT, mimo iż jest on codziennym elementem finansowym.

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity®
Nie musisz znać się na PIT'ach i zmianach podatkowych. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i kwotą wolną od podatku. Zadbaj o najwyższy i najszybszy zwrot podatku z PIT do 45 dni.
Po prostu oblicz Twój e-PIT w Programie e-pity 2023 i wyślij PIT online

W publikacji szczegółowo omówiono najważniejsze prawa podatnika, wskazując, że znajomość Ordynacji podatkowej jest kluczowa dla skutecznego korzystania z ulg i odliczeń podatkowych. Podkreślamy, że wiedza o prawach podatkowych może bezpośrednio przekładać się na korzyści finansowe dla podatników.

Wśród omówionych kwestii znalazły się również najnowsze zmiany podatkowe i ich potencjalny wpływ na przyszłe rozliczenia, co podkreśla ciągłą potrzebę aktualizacji wiedzy w tej dziedzinie.

W raporcie prezentujemy również różnorodne ulgi i odliczenia dostępne dla obywateli w ramach ich praw podatkowych, takie jak ulga termomodernizacyjna, ulga na dziecko, ulga dla przedsiębiorców, ulga rehabilitacyjna, a także ulgi związane z darowiznami.

Raport e-pity "Co Polacy wiedzą o podatkach?" rzuca światło na aktualny stan wiedzy podatkowej w Polsce, podkreślając istotną rolę edukacji podatkowej w społeczeństwie.

Przeczytaj raport tutaj

Wspieramy OPP
Jakość programów e-file sprawdzona i potwierdzona przez: