Jeżeli słyszałeś już o propozycjach zmian w uldze prorodzinnej – nie przejmuj się zanadto. Forsowane zmiany w odliczeniach na dzieci dotyczyć będą dopiero zeznań składanych za rok 2013. Pamiętaj jednak, by rozliczając się w tym roku zadbać o wszystkie wskazane poniżej szczegóły… 

Zmiany w uldze prorodzinnej mają dotyczyć zarówno limitu odliczenia, jak i kwoty zarobków przy której będzie ona w ogóle przysługiwała. Szczegółowe informacje warto poznać jednak dopiero w trakcie roku 2013. W tym roku – czyli w deklaracji składanej za rok 2012, ulga przysługuje w takim zakresie, jak rok wcześniej.

Akcja ePITY 2012 – Komu przysługuje odliczenie na dzieci i ulga prorodzinna w 2012

Z ulgi na dziecko korzystać może podatnik, który w roku podatkowym wychowywał własne dziecko lub dziecko przysposobione lub też sprawował opiekę nad dzieckiem jako rodzina zastępcza na podstawie umowy ze starostą. Rodzice, którzy sprawowali władzę nad dzieckiem z ulgi korzystają łącznie – dzieląc ją między siebie w takiej proporcji, w jakiej sami to ustalą. W przypadku braku porozumienia w tym zakresie, ulgę dzielą po połowie. Ulga przysługuje wyłącznie rodzicom lub opiekunom faktycznie wychowującym dziecko. Pozbawienie władzy rodzicielskiej lub brak sprawowania faktycznej opieki nad dzieckiem, pozbawia uprawnień do ulgi u tego rodzica powodując, że cała ulga przysługuje rodzicowi faktycznie sprawującemu tę opiekę. 

http://www.e-pity.pl/abc_podatki/ulgi/ulga_prorodzinna/

2021-10-14

Zwrot niewykorzystanej ulgi prorodzinnej zostaje

Zwrot niewykorzystanej ulgi prorodzinnej będzie możliwy do wysokości składek ZUS i zdrowotnych.

2021-10-05

Ulga dla samotnych rodziców obejmie liniowców i ryczałtowców

Efektem zmian wprowadzanych w ramach Polskiego Ładu będzie możliwość korzystania z przywilejów podatkowych samotnych rodziców płacących ryczałt lub podatek liniowy.

2021-10-05

Ulga dla klasy średniej utrudni pracę księgowym

Wprowadzana w trakcie prac sejmowych zmiana w uldze dla klasy średniej komplikuje znacząco rozliczenia podatku i ulgę podatkową dla klasy średniej.

Wspieramy OPP

Nasi partnerzy

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję